مرغداری کابوس شالیزارهای پر حاصل مازندرانتغییر کاربری شالیزارهای مرغوب به واحدهای دامداری و مرغداری به دغدغه کشاورزان مازندران تبدیل شده که معتقدند تداوم این روند به خروج زمین های مرغوب از چرخه تولیدات زارعی منجر می شود.
قطب دامپروری در دام واسطه گریلرستان با ظرفیت ۶.۵ میلیون واحد دامی به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری کشور مطرح است ولی این ظرفیت در دام واسطه گری افتاده تا ارزش افزوده این بخش کمتر به جیب لرستانیها سرازیر شود.
اما و اگرهای تولید محصولات تراریختههم‌اکنون سهم تراریخته در تولید محصولات کشاورزی، در کل جهان حدود 5درصد است. اما کشت چنین محصولاتی در کشورهای مختلف با اما و اگرهای فراوانی همراه بوده است. اینکه با توجه به نوین بودن این تکنولوژی سلامت آینده مردم چگونه تضمین می‌شود؟ آیا این محصولات می‌تواند جایگزین مناسبی برای تولیدات طبیعی باشد؟
همت و تلاش رمز موفقیت/تولید از جوانان و تضمین...آقای حسین فتاحی دولت آبادی جانباز دفاع مقدس و برادر دوشهید به عنوان گندم کار نمونه سال۹۳ و کلزاکار نمونه سال ۹۴ از طرف جهاد کشاورزی استان اصفهان و دارای رکورد بهترین تولید شیر و دام در استان اصفهان یک الگو و اسوه نمونه در عرصه تولید است.
دلایل بالا بودن ضایعات کشاورزی در ایران چیست؟نداشتن الگوی کشت مناسب، مکانیزه نبودن مراحل مختلف کشاورزی و عقب‌ماندگی در تشکیل صنایع تبدیلی و تکمیلی مهم‌ترین دلایل بالا بودن ضایعات بخش کشاورزی هستند.
اگر شیر و مرغ هم در حال ارزان شدن باشد دولت ب...عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در واکنش به معدوم‌سازی ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی برای جلوگیری از ارزان شدن این محصول، گفت: برای تولید این محصولات از آب زیرزمینی و یارانه استفاده شده و دولت به جای معدوم‌سازی محصول کشاورزی باید بازار را تنظیم کند.
آیا کشاورزی مهم است؟یکی از راه‌های تحت سلطه درآوردن کشورها، وابسته کردن آنها از طریق مواد غذایی است. با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تاکید بر «تامین امنیت غذایی با تکیه بر تولید از منابع داخلی و نیل به خودکفایی در محصولات اساسی» باید جایگاه مناسبی برای کشاورزی تعریف شود.
جلوگیری از صادرات آب مجازی با مدیریت تجارت مح...یک کارشناس کشاورزی بر مدیریت تجارت محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: باید محصولاتی که برای تولید آنها آب زیادی مصرف نشده صادر کنیم نه محصولاتی که برای تولید آن آب زیادی صرف شده است چراکه با این اقدام محصول صادر نمی‌کنیم بلکه آب گران‌بهای کشور را ناچیز می‌فروشیم.
شرکت پشتیبانی امور دام : قیمت ذرت متعادل می‌شود شرکت پشتیبانی امور دام : قیمت ذرت متعادل می‌شود معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام از کاهش و متعادل شدن قیمت ذرت با واردات این محصول درکشور خبرداد.
برنامه تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در چارچوب اقتصاد مقاومتی برنامه تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در چارچوب اقتصاد مقاومتی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی تا افق 1404 تولید گوشت قرمز به یک میلیون و 50 هزار تن و شیر به 15 میلیون تن برسد.
بررسی بودجه بخش‌های مرتبط به کشاورزی و منابع طبیعی در کمیسیون کشاورزی بررسی بودجه بخش‌های مرتبط به کشاورزی و منابع طبیعی در کمیسیون کشاورزی کمیسیون کشاورزی مجلس برای هفته آینده بررسی بودجه بخش‌های مرتبط با کشاورزی و منابع طبیعی را در چارچوب لایحه بودجه 94 کل کشور در دستور کار خود دارد.
اعلام آمادگی وزارت کشاورزی برای واگذاری وظایف به تشکل‌ها معاون وزیر کشاورزی اعلام آمادگی وزارت کشاورزی برای واگذاری وظایف به تشکل‌ها معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی موظف است که آن بخش از وظایف خود را که جزو وظایف تصدی‌گری است (به غیر از وظایف حاکمیتی) به تدریج به بخش خصو...
کمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی کمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی بودجه عمومی کل وزارت جهادکشاورزی در لایحه بودجه سال 94 کل کشور 10861063 میلیارد ریال است که با 9.1 درصد رشد کمترین افزایش بودجه را در بین 18 وزارتخانه داشته است.
نرخ سود بانکی بخش کشاورزی 5 درصد کاهش یافت باتصویب شورای پول و اعتبار؛ نرخ سود بانکی بخش کشاورزی 5 درصد کاهش یافت قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس از کاهش 5 درصدی نرخ سود تسهیلات بانکی به کشاورزان خبرداد و گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار، این نرخ از 22 به 17 درصد کاهش یافت.
نمایشگاه کشاورزی،دام و طیور در زاهدان گشایش یافت نمایشگاه کشاورزی،دام و طیور در زاهدان گشایش یافت پنجمین نمایشگاه کشاورزی، سیستمهای آبیاری، کودهای ارگانیک، گل و گیاه ،تجهیزات گلخانه ای، ماشین آلات، دام و طیور، شیلات و آبزیان با شرکت فعالان بخش کشاورزی پنج استان روزدوشنبه در شهر زاهدان مرکز سیستان ...
درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه، دولت و بنگاه های غیردولتی باید برنامه های خود را برای ارتقا کارآفرینی اجرا کنند، پیشنهاد کرد: تشکیل واحد درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود.
کاهش وام‌دهی بانک‌ها به کشاورزی تکرار شد کاهش وام‌دهی بانک‌ها به کشاورزی تکرار شد با وجود پرداخت بیش از 146 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نیمه اول امسال، سهم بخش کشاورزی با رقم کمتر از 9000 میلیارد تومانی در مقایسه با همین مدت در سال گذشته کاهش یافته است.
300 هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود معاون وزیر جهاد کشاورزی: 300 هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهادکشاورزی گفت: طی دو سال آینده و با بهره‎برداری از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان 300 هزار نفر فرصت شغلی در بخش کشاورزی اضافه می‌شود.
تبدیل پسماندهای کشاورزی به خوراک دام و طیور با سرمایه‌گذاری دولت تبدیل پسماندهای کشاورزی به خوراک دام و طیور با سرمایه‌گذاری دولت رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: ضایعات بخش کشاورزی حدود 20 درصد است که می‌توان با توجه به سرمایه‌گذاری دولت این پسماندها را به خوراک دام و طیور تبدیل و از واردات بخش اعظمی از این نهاده‌...
ضرورت نگاه جدی رسانه ملی به حوزه کشاورزی و روستاها ضرورت نگاه جدی رسانه ملی به حوزه کشاورزی و روستاها سال ها پیش در دهه ی 60 رسانه ملی که با محدودیت تعداد شبکه مواجه بود با ساخت برنامه هایی به ظاهر طنز و آموزنده با پوشش روستا و کشاورز تلاش می کرد برخی از موضوعات ساده را به عزیزان روستایی و مردم ارائه ...
اراضی کشاورزی سنددار می‌شوند اراضی کشاورزی سنددار می‌شوند رئیس سازمان امور اراضی کشور از سنددار شدن اراضی کشاورزی خبر داد.
اتاق گفت‌وگوی کشاورزی تشکیل می‌شود اتاق گفت‌وگوی کشاورزی تشکیل می‌شود مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از تشکیل اتاق گفت‌وگو با تشکل‌های کشاورزی کشور خبر داد.
بهره برداری از 11 طرح دامپروری و کشاورزی در آبدانان بهره برداری از 11 طرح دامپروری و کشاورزی در آبدانان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان از بهره برداری از 11 طرح تولیدی در حوزه های دامپروری و کشاورزی همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان خبرداد.
اظهار تاسف حجتی از واردات بیش از حد محصولات کشاورزی اظهار تاسف حجتی از واردات بیش از حد محصولات کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی ضمن درخواست کمک از کشاورزان نمونه برای الگو شدن در جامعه کشاورزی و حل مشکلات این بخش گفت: متاسفانه غفلت‌ها، نارسایی‌ها و مشکلات باعث شده در سال‌های اخیر بیشترین واردات محصولات کشاورز...
شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از واگذاری شرکت پشتیبانی امور دام از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی در قالب قانون انتزاع و تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی خ...
شهرستان نیکشهر در زمینه تولید یونجه در کشور رکورددار است رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر: شهرستان نیکشهر در زمینه تولید یونجه در کشور رکورددار است رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: در شهرستان نیکشهر یونجه ساقه بلند با قابلیت 18 چین برداشت در هر هکتار در سال کشت می‌شود و این قابلیت باعث شده تا در سطح کشور جزء اولین‌ها باشد.
افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره وری در فعالیت‌های مختلف از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است که باید در این راستا همه تلاشمان را به کار ببندیم تا اعتقاد، ایمان و انگیزه را در نیروی انسانی برای...
کاهش 28 درصدی صادرات کنجاله و ذرت هندی کاهش 28 درصدی صادرات کنجاله و ذرت هندی صادرات کنجاله و ذرت هند در سال بازاریابی 2014-2013 به دلیل تمایل خریداران به خرید محصول ارزان‌تر آمریکای جنوبی 28 درصد کاهش یافته و مجموعا به شش میلیون تن می‌رسد.
شرکت پشتیبانی امور دام : قیمت ذرت متعادل می‌شودبرنامه تولید یک میلیون تن گوشت قرمز در چارچوب اقتصاد مقاومتینرخ رشد کشاورزی به ۵.۴ درصد رسید260 هزار تن ذرت خوزستان خریداری شدهمت و تلاش رمز موفقیت/تولید از جوانان و تضمین از دولت راه حل مشکل اقتصاد امروزاگر شیر و مرغ هم در حال ارزان شدن باشد دولت باید این محصولات را معدوم کند؟کدام کشاورزان و کدام طرح‌ها می‌توانند در کهگیلویه و بویراحمد وام بگیرند؟ خریداری 1000 تن ذرت دانه‌ای از کشاورزان رامهرمزتجلیل رئیس‌جمهور از کشاورزان نمونه کشوریشهرستان خاش تأمین‌کننده نیاز خوراک دام سیستان و بلوچستان بررسی بودجه بخش‌های مرتبط به کشاورزی و منابع طبیعی در کمیسیون کشاورزیاعلام آمادگی وزارت کشاورزی برای واگذاری وظایف به تشکل‌هامرغداری کابوس شالیزارهای پر حاصل مازندرانکشاورزی به‌ عنوان بخش زیربنایی دیده شودصادرات بخش کشاورزی تا 9 میلیارد دلار افزایش می یابدهمایش ترویج دامپروری و کشاورزی کمیته امداد مغان برگزار شدکمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی بیمه اهرم حمایتی دولت در بخش کشاورزی و دامی استقطب دامپروری در دام واسطه گریمجوز مجلس به وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد شهرک‌های کشاورزی
شبکه تلویزیونی ˝کشاورز ˝ ایجاد کنیمکمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی افزایش تولید علوفه در کشور با معرفی ارقام جدید تجلیل رئیس‌جمهور از کشاورزان نمونه کشوریقطب دامپروری در دام واسطه گریتولید 160 هزار تن ذرت علوفه ای در چهارمحال و بختیاری اما و اگرهای تولید محصولات تراریختهتبدیل پسماندهای کشاورزی به خوراک دام و طیور با سرمایه‌گذاری دولتمهندسان ناظر کشاورزی چه زمانی استخدام می‌شوندصادرات خوراک طیور به افغانستان و تاجیکستان شهرستان نیکشهر در زمینه تولید یونجه در کشور رکورددار استآیا کشاورزی مهم است؟بررسی پودمان ˝پرورش ماهی قزل آلا در شالیزار˝ در گیلاندرس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شودنقدی بر شبکه‌های تازه‌ تاسیس و جای خالی سیمای کشاورزکاهش وام‌دهی بانک‌ها به کشاورزی تکرار شدکدام کشاورزان و کدام طرح‌ها می‌توانند در کهگیلویه و بویراحمد وام بگیرند؟ کاهش 28 درصدی صادرات کنجاله و ذرت هندیضرورت نگاه جدی رسانه ملی به حوزه کشاورزی و روستاهانمایشگاه کشاورزی،دام و طیور در زاهدان گشایش یافت

فروش اردك از يكروزه تا گوشتى
فروش يكروزه اردك و جوجه مرغ بومى

فروش اردك از يكروزه تا گوشتى
فروش يكروزه اردك و جوجه مرغ بومى

فروش گوسفندوبره زنده
فروش گوسفند و گوساله وفروش بره ووبزغاله زنده

خرید و فروش اردک صغییر
خرید و فروش اردک صغییر اردک پنج روزه تا بیست روزه

اردک اصل ورامین (گوشتی)
اردک اصل ورامین (گوشتی) با نازلترین قیمت

فروش شتر
فروش شتر نر و ماده

فروش مرغداري گوشتي
مرغداري گوشتي مدرن

فروش عمده ظروف مرغداری
شرکت تعاوني مهرخواه صنعت يکي از بزرگترين توليد

فروش تخم بلدرچین
شرکت تعاوني مهرخواه صنعت يکي از بزرگترين توليد کنن

- فروش جوجه اردک در سنین مختلف
شرکت تعاوني مهرخواه صنعت

فروش تخم بلدرچین
شرکت تعاوني مهرخواه صنعت

صدف معدنی
در منطقه شمال کشور در شهرستان گنبد کاووس ذخایر عظی

فروش سیلاژ ذرت
فروش سیلاژ ذرت بسته بندی و فله ای با بهترین کیفیت

فروش پودر پوست انار مصرف دام
فروش پودر هسته خرما و پودر پوست انار وپودر پوسته

فروش محصولات طیور
شرکت تعاوني مهرخواه صنعت

فروش پودر هسته خرما
فروش پودر پسته وپودر خرما مصارف دام و طیور

فروش تعدادی بره پرواری
فروش تعدادی بره پرواری آماده کشتار

فروش گوسفند فشندی
فروش تعدادی بره ماده فشندی

تولید رطوبت سازهای التراسونیک
تولیدبا کیفیت ترین رطوبت سازهای التراسونیک صنعتی

تولید رطوبت ساز التراسونیک
تولید کننده با کیفیت ترین رطوبت سازهای التراسونیک