مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4180     
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور:

آمادگی امضای تفاهم‌نامه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با شیلات

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور آمادگی امضای تفاهم‌نامه با شیلات و بهره‌برداران بخش خصوصی را دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي ساعت 19:11

 به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی شیلات چابهار، احمد کبیری در دیدار با مسئولان سیستان و بلوچستان در چابهار، اظهار کرد: هدف ایجاد سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی این است که فرآیند تولید در بخش کشاورزی را مهندسی و دانش محور کند و این سبب تولید اقتصادی‎تر، تحویل غذای سالم تر به مردم و و ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان رشته‎های کشاورزی و منابع طبیعی می‌شود.

 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی حدود 211 هزار عضو اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دارد که از این تعداد بیش از 130 هزار فارغ التحصیل جویای کار هستند که دولت باید ورود به دانشگاه‌ها در بخش کشاورزی و منابع طبیعی را محدود نموده و برنامه‌ریزی لازم برای فارغ التحصیلان انجام دهد.
 
این مسئول ادامه داد: این سازمان آمادگی ایجاد تفاهمنامه با شیلات و بهره‌برداران بخش خصوصی و همچنین برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه های مختلف شیلاتی را دارد.
 
محسنعلی گلشنی مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستاننیز ضمن تشریح ظرفیت‌های شیلاتی این منطقه، آمادگی شیلات در زمینه‎های مختلف برای همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اعلام کرد.
 
 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: