مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2435     

اتاق گفت‌وگوی کشاورزی تشکیل می‌شود

ایسنا
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از تشکیل اتاق گفت‌وگو با تشکل‌های کشاورزی کشور خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۵ اسفند ساعت 13:56

 حسین صفایی اعلام کرد: از اولویت‌های سازمان تعاون روستایی، انسجام بخشی و متشکل کردن جامعه کشاورزی است و در این ارتباط توسعه و تقویت فرهنگ گفت‌وگو میان تولیدکنندگان، صاحبان سرمایه و صنایع و تشکل‌های کشاورزی می‌تواند برای تحقق این رویکرد مفید و موثر باشد.

 

وی اظهارکرد: در راستای سیاست دولت تدبیر و امید وزارت جهاد کشاورزی نیز اقدامات مدبرانه‌ای را برای حل مشکلات و مسائل پیش رو و ایجاد فضای امید بخش در جامعه کشاورزی در بستر خردورزی جمعی و تعامل و تضارب افکار دنبال می‌کند.

 

صفایی تصریح کرد: برای اجرای برنامه‌های سازمان تعاون روستایی در شرایط فعلی کشور، ایجاد توافق و تفاهم عمومی و همسویی همه ذی‌نفعان، بهره‌برداران و تشکل‌های کشاورزی ضروری است لذا سازمان تعاون روستایی برای رسیدن به این همگرایی و همسویی بنا دارد با تشکیل "اتاق گفت‌وگوی کشاورزی" زمینه این تفاهم را فراهم کند.

 

به گفته وی جزئیات برنامه‌ها و رویکردهای این اتاق در آینده نزدیک مشخص و اعلام خواهد شد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااتاق , گفت‌وگوی , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اتاق گفت‌وگوی کشاورزی تشکیل می‌شود ۱۳۹۲ دوشنبه ۵ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: