8:30 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3439     

اجرای بیش از هفت هزار طرح تحقیقاتی کشاورزی در کشور

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: هفت هزار و 500 طرح تحقیقات در حوزه های مختلف کشاورزی و دامداری در کشور در حال اجراست .
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۹ مهر ساعت 16:39

به گزارش دامنا, اسکند با اعلام این خبر در سمنان گفت : این طرح ها در بخش های شیلات ، مراتع و جنگل ها هم هست و بیشتر مشکل محور و در برخی موارد آینده محور را تحت پوشش قرار می دهد .

وی افزود : با توجه به شیوع پدیده خشکسالی در کشور ، بیشتر پروژه های تحقیقاتی این سازمان با رویکرد بررسی تاثیر تغییر اقلیم بر کشاورزی و همچنین در حوزه های به زراعی و به نژادی متمرکز بر مساله کم آبی است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در این سیاستها پیش بینی شده که تا سال 1404 چهار درصد از تولید ناخالص ملی به بخش تحقیقات در کشور اختصاص یابد که با تحقق این امر، توجه به تحقیقات هشت برابر وضعیت فعلی خواهد بود.
وی با بیان اینکه پارسال کمتر از نیم درصد از تولید ناخالص ملی به امر پژوهش و تحقیقات در کشور تعلق گرفت گفت: سهم بخش کشاورزی در این میان بسیار ناچیز بود و غیرقابل بیان بود که امیدوارم امسال این اعتبار بهبود یابد.
زند برای شرکت در سمینار طرح بسیج همگام با کشاورز به سمنان آمده است .
 

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاطرح تحقيقاتي , کشاورزي , دامداری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای بیش از هفت هزار طرح تحقیقاتی کشاورزی در کشور ۱۳۹۳ چهارشنبه ۹ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: