مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4648     

اجرای قانون نظام جامع دامپروری در استان فارس

مدیر صدورمجوزهای سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی استان فارس از اجرای قانون نظام جامع دامپروری از دهه اول مرداد ماه سال جاری خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۶ مرداد ساعت 12:35

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی فارس، منصورشهاب مدیر صدورمجوزهای سازمان نظام مهندسی گفت :از دهه اول مرداد ماه سال جاری قانون نظام جامع دامپروری توسط سازمان نظام مهندسی به اجرا گذاشته می شود.

شهاب با تشریح وظایف سازمان نظام مهندسی در خصوص صدور مجوزهای موافقت اصولی، پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری اضافه نمود کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی که مبادرت به فعالیت دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی می نمایند، موظف به اخذ موافقت اصولی، پروانه تأسیس، پروانه بهره برداری و پروانه بهداشتی بر اساس سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و با نظارت وزارت مذکور می باشند.
 
بهره گیری حداکثری از ظرفیت و توانمندی های بخش غیردولتی، ارتقاء سطح نظارت و ارزیابی برانجام وظایف، تسهیل و تسریع در امور سرمایه گذاری در بخش و افزایش تولید و ارتقاء سطح بهره وری از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.
 
وی افزود: به منـظور ساماندهی امور مشاوره ای، ترویجی، فرهنگی، آموزشی، مطالعاتی، تحقیقاتی و امور خدماتی و نظارت بر نحوة عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پروانه تأسیس تشکل ها و مراکز خدمات دامپروری غیردولتی را صادر می نماید.
 
مدیر صدور مجوزها افزود: کلیه تقاضاهای موافقت اصولی، پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری توسط متقاضی در دفاتر خدمات کشاورزی شهرستان و زیر نظر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ثبت و نسبت به تشکیل پرونده و انجام کارشناسی ها توسط این سازمان اقدام می شود. متقاضیان برای دریافت پروانه بهداشتی نیز می توانند به دفاتر خدمات کشاورزی شهرستان مراجعه و پس از انجام بازدیدهای کارشناسی توسط کارشناسان سازمان نظام دامپزشکی اقدام نمایند.
 
مدیر صدور مجوزها اضافه نمود در مسیر دریافت هرگونه پروانه توسط متقاضی، واحدهای مشاوره ای و فنی مهندسی سازمان نظام مهندسی همراه بهره برداران و دامداران عزیز خواهند بود تا با ارائه طرح های توجیهی و فنی در ابتدا و نظارت بر عملیات ساخت و ساز در ادامه شاهد راه اندازی واحدهای تولیدی با شرایط استاندارد باشیم.
 
همچنین ایشان با ابراز امیدواری جهت به کارگیری مهندسین فنی تولید در فرآیند تولید در واحدهای دام و طیور اضافه کردند زمینه برای اشتغال حداقل ۳۰۰ نفر کارشناس در مرحله اول ایجاد خواهد شد.
 
شهاب در پایان از اجرایی شدن ماده ۱۶ قانون نظام جامع دامپروری جهت صدور هرگونه مجوز اعم از موافقت اصولی، پروانة تأسیس و پروانة بهره برداری آزمایشگاه های تجزیة خوراک دام، آزمایشگاه های تجزیه شیرخام، میادین دام، مراکز جمع آوری شیر، مراکز تولید مواد ژنتیکی (اسپرم، جنین، تخمک) و آزمایشگاه های مرتبط با تخصص های موضوع این قانون، خبر داد و اظهار داشت که با حمایت های سازمان جهادکشاورزی استان هر چه زودتر شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقانون , نظام جامع , دامپروری , نظام مهندسی , فارس ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای قانون نظام جامع دامپروری در استان فارس ۱۳۹۴ سه شنبه ۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: