مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4651     

اعلام آمادگی نظام مهندسی کشاورزی برای مشاوره در پساتحریم

سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور آمادگی خود را در ارائه مشاوره به منزله اتاق فکر وزارت جهاد کشاورزی برای تدوین سناریوهای اقتصادی حوزه تولید برای شرایط پس از تحریم را اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۶ مرداد ساعت 13:01
به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشور، معاون آموزشی و پژوهشی این سازمان با اعلام این خبر گفت: سازمان نظام مهندسی با عنوان تنها بدنه علمی وزارت جهاد کشاورزی و با دسترسی به نخبگان اقتصاد کشاورزی، می‌تواند به‌عنوان اتاق فکر وزارت جهاد کشاورزی برای چگونگی راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در حوزه تولید به‌کار گرفته شود.
 
محمدعلی کمالی افزود: پس از گذر از تحریم و در شرایط پساتحریم وقتی پول بلوکه‌شده ایران به کشور بازگردد و درآمدهای دولت افزایش پیدا کند، تنها عاملی که می‌تواند منجر به بهبود فضای کسب و کار، کاهش تورم و از بین رفتن بیکاری شود، سرمایه‌گذاری در حوزه تولید است؛ لذا این سازمان آمادگی دارد تا با به‌کارگیری نخبگان اقتصاد کشاورزی دولت را در تدوین سناریوی برنامه‌ریزی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و چرخاندن چرخ تولید یاری رساند.
 
ظرفیت‌های مغفول‌مانده قانون بهره‌وری
 
وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به‌عنوان تضمین‌کننده روند انتقال مسئولیت‌های بخش دولتی به بخش خصوصی محسوب می‌شود و مهم آن است که دولت این اراده را برای واگذاری داشته باشد.
 
کمالی ادامه داد: در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون افزایش بهره‌وری، اقدامات مؤثری در حوزه صدور پروانه‌ها، مسئولان فنی و همچنین گلخانه‌داری انجام شده، اما در بخش‌های عملیاتی باید با قدرت بیشتری از ظرفیت‌های ایجادشده قانون افزایش بهره‌وری استفاده کرد.
 
وی تصریح کرد: بعضی از عملکردهای وزارت جهاد کشاورزی، نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست در انتقال وظایف از طریق سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به‌عنوان واسطه و تسهیلگر به بخش خصوصی نیازمند توجه کلان دولت است که باید برای رفع آنها اقدام کرد.
 
سازمان نظام مهندسی فاقد بودجه دولتی است
 
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور یادآور شد: سازمان نظام مهندسی بودجه دولتی نداشته و ردیف خاصی که از سوی سازمان مدیریت به این سازمان تخصیص پیدا کند، ندارد؛ لذا ناگزیر است که منابع اعتباری خود را از طریق فعالیت‌های صورت‌گرفته تأمین کند.
 
کمالی تأکید کرد: هزینه‌ها از طریق صدور پروانه، بیمه و خدمات آموزشی و بحث صدور مجوز صلاحیت‌های حرفه‌ای و برخی سرمایه‌گذاری‌ها تأمین می‌شود.
 
وی اظهار داشت: از طرف دولت تاکنون چیزی به‌عنوان یارانه خدمات فنی – مهندسی به سازمان نظام مهندسی تعلق نگرفته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانظام مهندسی , کشاورزی , مشاوره , پساتحریم ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: