6:45 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3526     

افتتاح مرکز پرورش بزهای سانن و آلپاین در مازندران

ایرنا
رییس جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از افتتاح اولین مرکز پرورش بزهای سانن و آلپاین استان مازندران در روستای آزادمون این شهرستان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر ساعت 16:29

 بهرام مهدوی اظهار داشت:این مرکز حدود 280 راس بز اصلاح شده برای تکثیر و پرورش در اختیار دارد.

 
وی با اشاره به اقتصادی بودن پرورش بزهای اصلاح شده ،افزود: بزهای نژاد سانن و آلپاین روزانه 2 تا 5لیتر در دوره شیرواری خود تولید می کنند و از این جهت مقرون به صرفه هستند.
 
مهدوی ادامه داد:بزهای سانن و آلپاین در طول سال بین 250تا 305 روز شیردهی داشته و قابلیت دوقلوزایی آن ها به 85 درصد می رسد.
 
رییس جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت: ارزش غذایی شیر بز سانن و آلپاین را می توان با شیر مادر مقایسه کرد و نسبت به شیر گاو آلرژی زایی بسیار کمتری داشته و از نظر پزشکی کاهش دهنده کلسترول خون است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافتتاح , مرکز , پرورش , بز , سانن , آلپاین ,

اخبار مرتبط با این خبر


فریدون رضایی پور : با سلام کار فوق العاده ای در شمال کشور مباشد دست تان درذد نکنه
فریدون رضایی پور : با سلام آقای مهدوی خسته نباشید آیا قیمت بز اصلاح شده مشخص است
عسکر : قیمتشون چنده از کجا میشه تهیه کرد
حیدرلرستانی : باتشکر لطفاتلفن تماس جهت اطلاعاتبیشتر
عبدالرحمن حق شناس : با سلام و خسته نباشید آیا بز سانن برای فروش موجود می باشد
داود اسدی : جهت خرید بز سانن راهنمایی فرمایید
داود اسدی : جهت فروش بز سانن تماس گرفتم
مهدی : سلام و خسته نباشید.ایا بز خالص سانن یا بزغاله برای فروش دارید .قیمتشون چنده
کاوه قزلو : برای خرید بز سانن و آلپاین با شماره زیر تماس بگیرید.09354279119
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: