مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4118     

افزایش تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در شهرستان دزفول

فارس
رئیس اداره دامپزشکی دزفول از افزایش تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در شهرستان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ دي ساعت 12:32

 محسن ورجاوند اظهار کرد: تولید مرغ بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک که هم‌اکنون به نام مرغ سبز معروف شده است در شهرستان دزفول آغاز شد و هم‌اکنون شاهد گسترش تولید این ماده غذایی در سایر شهرستان‌های استان هستیم.

 
وی گفت: پس از تلاش‌های فراوان و آموزش‌های لازم و همت مرغداران شهرستان، مرغی که در طول دوره پرورش هیچگونه آنتی بیوتیکی مصرف نکرده است، تولید شد.
 
رئیس اداره دامپزشکی دزفول افزود: رسالت دامپزشکی علاوه بر بهداشت و سلامت محصولات دامی، افزایش کیفیت فرآورده‌ها نیز بوده که با تولید این محصول کیفیت مرغ تولیدی شهرستان ارتقاء یافته است.
 
ورجاوند با اشاره به اینکه هدف از تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک ارتقای شاخص سلامت جامعه است، از همه مرغداران درخواست کرد با رعایت اصول امنیت زیستی و بهداشت مزرعه خود نسبت به خودداری از مصرف آنتی بیوتیک اهتمام ورزیده و مرغ سبز را با نظارت اداره دامپزشکی تولید کنند تا با عدم مصرف انتی بیوتیک باعث کاهش هزینه‌های تولید خود شوند.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , مرغ بدون آنتی بیوتیک , دزفول ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در شهرستان دزفول ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: