مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 811     

افزایش 20 درصدی تولید جوجه یک روزه بومی در استان اصفهان

مدیرامور طیور سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت :تولید جوجه یک روزه بومی در استان اصفهان امسال 20 درصد افزایش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت 15:21

 به گزارش دامنا , نجفی مدیرامور طیور سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان امروز اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 450 هزار قطعه جوجه یکروزه بومی درمرکز اصلاح نژاد مرغ بومی اصفهان تولید شده که 20 درصد بیشتر ازمدت مشابه پارسال است.
وی افزود:استان اصفهان رتبه نخست تولید جوجه یکروزه بومی را در کشور دارد و آذربایجان غربی و مازنداران درجایگاههای دوم وسوم قراردارند.
نجفی ابراز داشت: از مجموع 45 میلیون قطعه مرغ بومی کشور 5 میلیون قطعه آن در استان تولید می شود.


مدیرامور طیور سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان افزود: سالانه از جمعیت مرغ بومی این استان 15 هزار تن تخم مرغ و 5 هزارتن گوشت سفید تولید و پیش بینی می شود تا پایان امسال یک میلیون قطعه جوجه یک روزه بومی دراستان اصفهان تولید و روانه بازار شود .
پارسال دراستان اصفهان 800 هزارقطعه مرغ بومی در استان اصفهان تولیدشد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاجوجه يک روزه , جوجه بومي , اصفهان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش 20 درصدی تولید جوجه یک روزه بومی در استان اصفهان ۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: