مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1330     

افزایش 6 درصدی تولید گوشت در کشور/ تهران صدرنشین مصرف گوشت گاو و گوسفند

ایسنا
آخرین آمارهای مرکز آمار ایران حاکی از افزایش کشتار دام همچنین رشد شش درصدی مقدار تولید گوشت در کشتارگاه‌های رسمی کشور در سال 91 نسبت به سال قبل از آن است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۸ مهر ساعت 17:13

  در سال 91 حدود 399 کشتارگاه دام در کشور فعال بوده که از این تعداد 369 کشتارگاه دولتی و 30 کشتارگاه متعلق به بخش خصوصی است.

این در حالی است که بیشترین تعداد کشتارگاه مربوط به استان فارس با 36 کشتارگاه است که شامل 32 بخش دولتی و چهار بخش خصوصی بوده است.

اما استان قزوین با یک کشتارگاه کمترین تعداد را در کشور به خود اختصاص داده است.

بنابر این گزارش مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های کشور بر حسب وزن لاشه‌های کشتار شده 416 هزار تن بوده است.

همچنین تعداد لاشه قابل مصرف گوسفند و بره ذبح شده 6828 لاشه به وزن 126 هزار تن بود که استان تهران با 137 هزار و 700 لاشه به وزن 21 هزار تن بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

این درحالی است که تعداد لاشه قابل مصرف بز و بزغاله ذبح شده 212 هزار و 900 لاشه به وزن 32 هزار تن بود که استان اصفهان با 596 هزار لاشه به وزن 8.5 هزار تن بیشترین تعداد را داشته است.

در عین حال تعداد لاشه قابل مصرف گاو و گوساله ذبح شده 137 هزار و 800 لاشه به وزن 248 هزار تن و بیشترین تعداد مربوط به استان تهران با 209 هزار لاشه به وزن 34 هزار تن بود.

همچنین تعداد لاشه قابل مصرف گاومیش و بچه گاومیش ذبح شده 32 هزار لاشه به وزن پنج هزار تن بوده که استان خوزستان با 13 هزار لاشه به وزن دو هزار تن بیشترین تعداد را دارا است.

تعداد لاشه قابل مصرف شتر و بچه شتر ذبح شده 26 هزار لاشه به وزن پنج هزار تن بوده که بیشترین تعداد مربوط به استان اصفهان با حدود هفت هزار به وزن 1.5 هزار تن است.

اما متوسط وزن یک لاشه گوسفند و بره 18.47 کیلوگرم، بز و بزغاله 14.80 کیلوگرم، گاو و گوساله 180 کیلوگرم، گاومیش و بچه گاومیش 158 کیلوگرم و شتر و بچه شتر نزدیک به 201 کیلوگرم بوده است.

طبق اعلام مرکز آمار افزایش مقدار تولید گوشت نسبت به سال قبل برای گوسفند و بره 21 درصد، بز و بزغاله 17 درصد، گاومیش وبچه گاومیش 17درصد است. این درحالی است که مقدار تولید گوشت گاو و گوساله، شتر و بچه شتر کشتار شده نسبت به سال قبل به ترتیب یک و پنج درصد کاهش یافته است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت , گاو , گوسفند , کشتار دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: