6:49 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3290     

امضای تفاهم نامه مشترك بین موسسه تحقیقات علوم دامی كشور و گروه تترا كشور مجارستان

مدیران شركت˝ بابلونا تترا مجارستان ˝به دعوت موسسه تحقیقات علوم دامی كشور وبا هماهنگی معاونت اموردام وزارت جهاد كشاورزی ، دفتر فن آوریهای ریاست جمهوری وامور بین الملل سازمان تحقیقات ، با هدف بررسی پتانسیل های موجود در زمینه طیور تخم گذار به ایران سفر كردند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور ساعت 13:00

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور, مدیران این شركت آقایان" بوداینام زلتان"و "نمت زابولكس" درراستای توسعه همكاری های تحقیقاتی مشترك ، توسعه توانمدیهای صنعتی مرغ های بومی تخم گذار وهمچنین انتقال دانش فنی تولید لاین ، درتاریخ 19 شهریور ماه 1393 تفاهم نامه مشتركی را با ریاست موسسه تحقیقات علوم دامی كشور امضا نمودند.

 

در ادامه روسای شركت تترا مجارستان از بخش های مختلف موسسه تحقیقات علوم دامی كشور بازدید كرده در نشستی باحضور ریاست موسسه ومعاون پژوهشی وروسای بخش ها شركت كرده وبا معرفی شركت لاین تخم گذار تتراو بیان تاریخچه وقدمت آن، ویژگی های انواع مرغ های تولیدی شركت را برشمردند و در خصوص این ویژگی ها وقابلیت های پرورش طیوردر كشور مجارستان ،توضیحاتی ارائه كردند.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: