8:31 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3504     

انتخاب ریاست جدید موسسه تحقیقات علوم دامی كشور

دكتر مرتضی رضایی به عنوان ریاست جدید موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انتخاب و معرفی شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر ساعت 11:11

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی كشور در جلسه ای كه با حضور معاون محترم وزیر و ریاست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی جناب دكتر زند و معاونت پژوهشی این سازمان جناب دكتر طهماسبی و تعدادی از روسای موسسات تحقیقاتی سازمان، نماینده ولی فقیه در موسسه و روسای بخش های پژوهشی و اداری موسسه  در سالن جلسات موسسه تحقیقات علوم دامی برگزار شد آقای دكتر مرتضی رضایی به عنوان ریاست جدید موسسه تحقیقات علوم دامی انتخاب و معرفی گردید. 

همچنین در این جلسه از زحمات دكتر هرمز منصوری ریاست سابق موسسه تقدیر و تشكر بعمل آمد. 
در این جلسه ابتدا دكتر منصوری گزارشی از عملكرد موسسه در طی سال های اخیر ارائه نمودند .
 سپس آقای دكتر رضایی ضمن تقدیر از زحمات ریاست قبلی موسسه ، گزارشی از برنامه های آتی این موسسه برای حاضرین در جلسه ارائه نمودند. 
پس از آن جناب دكتر زند ریاست محترم سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی ضمن تقدیر و تشكر از تلاش های صورت گرفته نسبت به لزوم توجه بیشتر به چالشهای موجود در حوزه كشاورزی و دامپروری از جمله چالش مربوط به شرایط سخت اقلیمی و توجه به آلاینده های زیست محیطی اشاره نمودند. 
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضرورت توجه به تحقیق به منظور رفع مشكلات فردا و آینده نگری در برنامه ریزی تحقیقات تاكید نمودند.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم توجه یكسان به ضرورت توسعه همراه با مقوله حفاظت از منابع اشاره نمودند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود  موضوعات مربوط به تقاضا محور بودن تحقیقات ، توجه به نظام جامع دانش و كسب فناوری ، جذب برنامه ریزی شده  نیروهای كارآمد را مورد اشاره قرار دادند.
 همچنین ایشان بر لزوم توجه محققین به كسب فناوری ،خلق علم ، فرموله كردن  ، اجرا و تحویل به كشاورزان و دامداران تاكید نمودند. 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انتخاب ریاست جدید موسسه تحقیقات علوم دامی كشور ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: