8:33 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3905     
برخی رسانه های تخصصی

انتخاب یک مهندس دامپروری و˝ ضرورت هشیاری˝

با انتخاب یک مهندس دامپروری به ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور برخی رسانه های تخصصی ضرورت هشیاری مسئولین دامپزشکی را خواستار شدند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ آذر ساعت 17:57
3-34

 به گزارش دامنا ,با حکم رییس جمهور , مهندس احمد کبیری به عنوان ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی  ایران انتخاب شد .کبیری در رشته دامپروری تحصیل کرده است و پیش از این سابقه معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و دبیرکل اسبق بورس کالای کشاورزی را دارد.

 
برخی از رسانه ها که در حوزه دامپزشکی فعالیت می کنند این انتخاب را به مصلحت ندانسته و با سیاه نمایی از حضور یک دانش آموخته دامپروری در راس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور ابراز ناخرسندی کرده اند.
 
این رسانه ها در پی این انتخاب متذکر شده اند:" با توجه به مسبوق به سابقه بودن تمایل مهندسین دامپروری برای اشغال وظایف و فرصتهای شغلی دامپزشکان، هشیاری بیش از پیش مسئولین دامپزشکی برای جلوگیری از دست‌اندازی به حیطه دامپزشکی ضروری به نظر می‌رسد  ".  
 
ساده اندیشی در این خصوص سالیان زیادی است که اینگونه رسانه ها را به بیراهه کشانده است. خدمت رسانی از رشته و رسته خارج شده و دیگر این طرز تلقی و بی مهری در خصوص افراد و بخصوص متخصصین دامپروری که همیشه دغدغه تولید و مشکلات صنعت دام و طیور کشور را داشته و دارند زیبنده  اینگونه رسانه ها نیست.
 
دامپزشکان درشغل خود حرفه ای  و در صف مقدم سلامت و بهداشت تولیدات دامی می باشند اظهار نظر و اشغال مشاغل در این حوزه  توسط  افراد غیر متخصص  امکان پذیر نیست و  این بر همگان مبرهن است و از سوی دیگر حضور کارشناسان دامپروری تنها در کنار دامپزشکان توسعه این بخش را به همراه دارد.  
 
و اما واقعا برای  ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور باید از کدام رشته ها انتخاب صورت گیرد که دلهره و اضطرابی به همراه نداشته باشد. شاید از دید این رسانه ها دانش آموخته فیزیک , شیمی و یا مکانیک.
 
 
 

 

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انتخاب یک مهندس دامپروری و˝ ضرورت هشیاری˝ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ آذر


امیر حضرتی : واقعا این چه نظری دیگه .کار باشه و ریس نظام مهندسی بگیر بده به ما بعد دامپزشکا بیکار بمونن. اگه بتونه دمش گرم
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: