6:41 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2445     

انجمن علوم دامی دانشگاه شهركرد در ششمین جشنواره ملی حركت خوش درخشید

ایسنا
انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه شهركرد موفق به كسب عنوان برتر در زمینه‌ی كارآفرینی ششمین جشنواره ملی حركت شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۶ اسفند ساعت 18:41

 ششمین جشنواره ملی حرکت در گروه‌های پنج گانه علوم کشاورزی و دامی، علوم پایه، فنی مهندسی، هنر و معماری و علوم انسانی با محوریت موضوعات پژوهشی، آموزشی، مسابقات علمی و فناوری، ابتکار، نوآوری، تألیف و ترجمه کتاب، فعالیت‌های ترویجی، اختراع، نشریات علمی و کارآفرینی با هدف نمایه‌سازی آثار، تولیدات و دستاوردهای انجمن‌‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌ها، مدیریت دانش و منابع اطلاعاتی تولید شده در انجمن‌های علمی دانشجویی و شناسایی و تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی برتر با حضور انجمن‌های علمی دانشجویی بیش از ۷۰ دانشگاه کشور در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد.

 
بنابراین گزارش، در این جشنواره انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه شهركرد با ارائه‌ طرح برگزاری كارگاه‌های آموزشی پرورش شترمرغ موفق به كسب عنوان برتر بخش كارآفرینی این جشنواره شد و لوح و تندیس  جشنواره را دریافت كرد.
 
به گزارش ایسنا، 28 انجمن علمی دانشجویی با عضویت بیش از 2500 دانشجو در دانشگاه شهركرد در زمینه‌های گوناگون علمی و تحقیقاتی فعالیت می کنند.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: