6:43 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5049     

ایران به بیش از ۱۰ کشور دنیا فرآورده‌های دامی صادر می‌کند

رئیس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه ورود بیماری‌های ویروسی دام و طیور از کشورهای همسایه، ایران را تهدید می‌کند، گفت: در حال حاضر ما به بیش از ۱۰ کشور دنیا صادرات فرآورده‌های دامی داریم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 15:38

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صفری امروز در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین‌المللی دامپزشکی طیور با بیان اینکه این کنگره توسط نظام دامپزشکی کشور به همراه انجمن بیماری های دامپزشکی طیور و برخی سازمان های دیگر برگزار شده است، اظهار داشت: برگزاری در چنین کنگره هایی نشان‌دهنده توانمندی های بخش غیردولتی و رشد این بخش طی سال های اخیر است.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه محور کنگره فوق بیماری های ویروسی طیور است، افزود: بیماری های ویروسی مهمترین بیماری های حوزه طیور هستند که از جمله آنها می توان به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیوکاسل، برونشیت، گامبورو و... اشاره کرد.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین مسئله برای ما مدیریت سلامت گله های طیور است، ادامه داد: اهمیت این کنگره از این جهت است که کشور ما در شرایط خاصی قرار گرفته و ورود بیماری های واگیردار دام و طیور از کشورهای  همسایه ایران را تهدید می کند.

وی اضافه کرد: چراکه کشورهای پیرامون ایران به دلیل مسائل تروریستی و امنیتی درگیری های زیادی دارند و سطح بهداشت و سلامت دامپزشکی در آنها به شدت افت کرده است و همین مسئله ما را نیز در معرض خطر قرار می دهد، بنابراین اهمیت کنگره بین المللی دامپزشکی طیور از این جهت است که ما می توانیم برای پیشگیری از وضعیت مطلوب پروتکل های بهداشتی تهیه کنیم.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه ایران روابط جدیدی را در سطح بین المللی آغاز کرده است، گفت: شرایط جدید از دو جهت برای ما اهمیت دارد. نخست اینکه می توانیم دانش های بین المللی را به درون کشور ارتقاء دهیم و مسئله دوم کمک به افزایش صادرات مواد غذایی است.

وی با اشاره به اینکه صادرات مواد غذایی در بخش دام و طیور بسیار برجسته است، ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر ایران به بیش از ۱۰ کشور صادرات فرآورده های دامی انجام می دهد، ضمن اینکه دامپزشکی می تواند نقش بسیار مهمی در تضمین سلامت این مواد غذایی داشته باشد.

صفری همچنین شکل گیری زنجیره های تولیدی در صنعت طیور را مورد اشاره قرار داد و افزود: واحدهای بزرگ مرغداری در کشور در حال شکل‌گیری است که مدیریت سلامت و بیماری های آنها با سایر واحدها بسیار متفاوت خواهد بود.

به گزارش مهر، پنجمین کنگره بین المللی دامپزشکی طیور از امروز به مدت ۲ روز در مرکز همایش های رازی آغاز به کار کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هافرآورده‌های دامی , طیور , مرداری , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: