8:36 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3631     
با برگزاری کارگاه تخصصی در موسسه تحقیقات علوم دامی كشور

بررسی مبانی و روشهای پیش بینی مبتنی بر ژنوم در دامهای اهلی

كارگاه تخصصی مبانی و روشهای پیش بینی مبتنی بر ژنوم در دامهای اهلی در موسسه تحقیقات علوم دامی كشور برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ آبان ساعت 14:55
3-26

به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور, با همكاری بخش پژوهشهای بیوتكنولوژِی موسسه تحقیقات علوم دامی كشور و  شاخه جانوری انجمن ژنتیك ایران،  كارگاه آموزشی "مبانی و روشهای پیش بینی مبتنی بر ژنوم در دامهای اهلی" به مدت 4 روز از سه شنبه 15 مهرماه  لغایت جمعه 18 مهرماه 1393در موسسه تحقیقات علوم دامی كشور برگزار شد.

در این كارگاه 31 نفر ار اساتید، اعضای هیات علمی، پژوهشگران، دانشجویان تحصیلات تكمیلی  و دانش آموختگان دانشگاهها، مراكز تحقیقاتی سراسر كشور و همكاران بخشهای پژوهشهای بیوتكنولوژی و ژنتیك و اصلاح نژاد موسسه و كارشناسانی از مركز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی حضور داشتند.

مدرسین این كارگاه آقایان دكتر رستم عبداللهی آرپناهی (پست دكترا از دانشگاه ویسكانسین آمریكا) و دكتر محمدحسین مرادی (عضو هیات علمی دانشگاه اراك) مباحث نوین در ژنتیك و اصلاح نژاد دام  از جمله كاوش ژنومی نشانه­ های انتخاب، پویش پیوستگی كل ژنوم،  مبانی و روشهای انتخاب ژنومی و... را بصورت تئوری و عملی تدریس نمودند.

به شركت كنندگان از سوی انجمن ژنتیك ایران و موسسه تحقیقات علوم دامی مشتركا گواهی شركت در كارگاه به دو زبان انگلیسی و فارسی اعطا شد.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بررسی مبانی و روشهای پیش بینی مبتنی بر ژنوم در دامهای اهلی ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: