8:35 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5202     
در بیست و هشتمین نشست تخصصی دفتر زیتون اصفهان

بررسی کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی با اصلاح نژاد گاو شیری

کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی با اصلاح نژاد گاو شیری در بیست و هشتمین نشست تخصصی دفتر زیتون اصفهان بررسی شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۸ خرداد ساعت 09:50

 به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) ،بیست و هشتمین نشست تخصصی دفتر زیتون اصفهان با عنوان کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی با اصلاح نژاد گاو شیری برگزار شد.

در ادامه سلسله نشست های تخصصی زیتون اصفهان جهت افزایش دانش فنی کارشناسان و بهره گیری از آخرین تحقیقات علمی کاربردی دانشگاهی، بیست و هشتمین نشست تحت عنوان: " کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی با اصلاح نژاد گاو شیری"با حضور جناب آقای مهندس صانعی نماینده علمی و فنی شرکت سی آر آی در ایران و با حضور کارشناسان واحدهای تولیدی و صنعت گاو شیری 28 اردیبهشت ماه 95برگزار گردید. در این نشست تخصصی به چگونگی کاهش قیمت تمام شده شیر تولیدی از طریق انتخاب اسپرم های مناسب اشاره گردید.

مهندس صانعی اشاره کرد که امروزه با توجه به افزایش اندازه گله های گاو شیری، بایستی گاوهایی  داشته باشیم که هرچه در گروه بزرگتری قرار بگیرند بهتر بتوانند پتانسیل ژنتیکی خودشان را بروز بدهند و با کمترین هزینه و بالاترین سودآوری را دارا باشند. گاو سود آور گاوی است که مجموعه ای از خصوصیات را همزمان در خود جای دهد. امروزه علم اصلاح نژاد و ژنتیک، انتخاب بر اساس یک صفت را به کلی رد می کند و ما بایستی همزمان مجموعه ای از صفات را در نظر بگیریم. وی افزود که با بکارگیری استراتژی های مناسب اصلاح نژادی و تولیدمثلی این امکان وجود دارد تا شیر تولیدی هزینه های کمتری را بر دامدار تحمیل نموده و مشکلاتی که این روزها با آن مواجه است را تا حد زیادی کاهش دهد. وی با محاسبه اماری نشان داد انتخاب اسپرم مناسب میتواند به تولید شیری با 433 ریال قیمت تمام شده کمتر، در واحدها منتهی شود. با توجه به حجم تولید شیر کشور این کاهش قیمت تمام شده شیر، سودی حدود 500 میلیارد تومان در صنعت گاو شیری همراه خواهد داشت.

 

 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: