مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2013     
در 9 ماه امسال صورت گرفت

برگزاری بیش از 20 دوره آموزشی برای اعضای نظام مهندسی کشاورزی قزوین

فارس
رئیس کمیته آموزش و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت: در 9 ماه امسال بیش از 20 دوره آموزشی در رشته‌های مرتبط با بخش کشاورزی برای اعضای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی این استان برگزار شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۸ دي ساعت 12:46

 محمدعلی نجاتیان اظهار کرد: به منظور توانمندسازی و بالابردن مهارت و افزایش تجربه اعضای نظام، دوره‌های مختلف دیگری نیز پیش‌بینی شده که به مرور برگزار می‌شود.

 
وی افزود: این آموزش‌ها در راستای ارتقای سطح دانش و مهارت‌های تخصصی اعضا و افزایش توان مدیریتی آنها برای ورود به عرصه‌های تولیدی استان ارائه می‌شود.
 
رئیس کمیته آموزش و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین خاطرنشان کرد: طی این 20 دوره آموزشی برگزار شد که بیش از پنج هزار و 297 نفر ساعت در این دوره‌ها شرکت و آموزش دیده‌اند.
 
به گفته نجاتیان در حال حاضر می‌توان گفت بیشتر کسانی که در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند توانسته‌اند مشغول به کار شوند و از این آموزش‌ها و تخصص‌ها در کار خود بهره ببرند.
 
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین با بیش از سه هزار عضو به عنوان بزرگ‌ترین تشکل صنفی تخصصی است که در توسعه بخش کشاورزی استان سهم بسیار مهمی را ایفا می‌کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادوره آموزشی , نظام مهندسی کشاورزی , قزوین ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: