8:37 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1155     
با حضور رئیس انجمن علوم دامی ایران صورت گرفت

برگزاری همایش ملی مدیریت پرورش دام در دانشگاه شهید باهنر کرمان

فارس
دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور صبح امروز در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان گشایش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور ساعت 13:17

  صبح امروز آیین افتتاح دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.


رئیس انجمن علوم دامی ایران در این همایش اظهار داشت: انجمن علوم دامی ایران بر اساس رسالت خود با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان اقدام به برگزاری این همایش کرده است.

محمد مرادی بیان کرد: دام و طیور یکی از زیربخش‌های مهم اقتصادی و کشاورزی صنعت دامپروری است و انجمن علوم دامی ایران علاوه بر کارهای پژوهشی و علمی تلاش دارد تا در بحث اجرایی و ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای در کنار مسئولان باشد.

وی تصریح کرد: متخصصان صنعت دام از چند سال قبل نسبت به چالش گوشت قرمز هشدار دادند که در حال حاضر شاهد بروز این چالش در ایران هستیم.

به گزارش فارس، همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور به مدت یک روز با حضور مسئولان حوزه دام و طیور، دانشگاهیان، دانشجویان و محققان در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان در حال برگزاری است.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی، ارائه سخنرانی‌های علمی و ارائه مقالات برتر از جمله برنامه‌های دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور در کرمان است.


 


 


 

 
 
 
 

گزارش از مهسا حقانیت

عکس از محسن رج‌پور

 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمایش , مدیریت , پرورش , دام و طیور , گوسفند و بز ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: