6:45 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1156     

برگزاری همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور در کرمان

دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور ساعت 12:08

 دبیر علمی همایش در این مراسم گفت: نخستین همایش ملی مدیریت دام و طیور سال ۹۰ با محوریت مسایل پرورشی، مدیریت و پرورش دامهای سبك برگزار شد. 

امید دیانی هدف همایش را گسترش دید و افزایش آگاهی مسوولان اجرایی نسبت به نقاط قوت و ضعف دامهای سبك توصیف كرد. 
وی با اشاره به رشد ۱۵ درصدی تعداد مقالات افزود: ۷۰ داور از سراسر كشور كار داوری مقالات را بر عهده داشتند. 
او اظهار كرد: با كدگذاری مقالات هر مقاله برای سه داور ارسال شد و با در نظر گرفتن میانگین نمرات مقالات پذیرفته یا رد شدند. 
وی همچنین از برگزاری كارگاههای آموزشی و شركت موسسات مختلف از سراسر كشور در این كارگاهها خبر داد. 
رییس انجمن علوم دامی ایران نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری نشستهای مختلف این انجمن با مسوولان ذیربط گفت: در این نشستها برنامه ها و راهكارهای موثر به مسوولان ارایه شد. 
محمد مرادی بیان كرد: تحلیلهای ارایه شده از سوی انجمن علوم دامی ایران همواره درست و كارشناسانه بوده و انجمن تلاش می كند در مسایل اجرایی و خدمات مشاوره ای در كنار مسوولان باشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمایش , مدیریت , پرورش , دام و طیور , گوسفند و بز ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: