مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2178     

تایید 8 هزار نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی برای استخدام

ایرنا
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از تایید 8 هزار نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی برای استخدام خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۱ بهمن ساعت 16:44

 محسن موحدیان عطار روز سه شنبه در نشستی خبری گفت: بر اساس قانون قرار بود از بین فارغ التحصیلان کشاورزی که به نظارت محصولات استراتژیک مشغول هستند 10 هزار نفر در مدت دو سال( تا پایان امسال) استخدام شوند که تاکنون 7 تا 8 هزار نفر آنها تأیید شده اند.

 
وی افزود: برای جذب بقیه این فارغ التحصیلان تا 10 هزار نفر، قرار است آزمونی برگزار شود که بعد از آن حد نصاب به 10 هزار نفر خواهد رسید.
 
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به نزدیکی پایان سال در این فرصت کم امکان جذب 10 هزار نفر وجود دارد؟ گفت: ما هم پیگیر این استخدام هستیم و وزارت جهاد کشاورزی بر اساس قانون موظف به اجرای آن است.
 
موحدیان در خصوص دلیل طولانی شدن اجرای این قانون گفت که مشکل اصلی محدودیت مالی بود و دولت مجوز استخدام نمی داد.
 
 
 
سالانه 27500 نفر به بیکاران فارغ التحصیل کشاورزی اضافه می شود
 
وی با بیان این که سالانه 27 هزار و 500 نفر فارغ التحصیل کشاورزی به جامعه اضافه می شود، گفت: 130 هزار و 149 نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور جویای کارند.
 
وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با بانک کشاورزی گفت: براساس این تفاهمنامه به هر فارغ التحصیل کشاورزی 50 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود و برای جلوگیری از مشکلات ضامن، آنها می توانند به صورت زنجیره ای تسهیلات دریافت کنند.
 
موحدیان گفت: پرداخت این تسهیلات به شرطی است که فارغ التحصیلان پروژه اجرا داشته باشند و این پروژه ها از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: