مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1569     
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

تشکل‌ها، نهاده‌های کشاورزی را وارد کنند

فارس
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تشکل‌ها باید خودشان واردات نهاده‌‌ها را انجام دهند و اگر سودی هم از این طریق به دست می‌آید نصیب مجموعه تولید شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان ساعت 17:30

 محمود حجتی امروز در چهارمین کنگره سراسری خانه کشاورز با اعلام این خبر اظهار داشت: تشکل‌ها باید شرکت واردات نهاده‌ها تأسیس کنند و خودشان اقدام به واردات انواع نهاده‌ها از قبیل ادوات کشاورزی، بذر، کود و سم بکنند.

 
حجتی افزود: در صورتی که چنین کاری انجام شود، شبهات دلالی نیز از بین رفته و تولیدکنندگان از سود آن منتفع می‌شوند.
 
* کشاورزان بیمه تامین اجتماعی می‌شوند
 
وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص بیمه تامین اجتماعی کشاورزان گفت: این کار در حوزه وزارت جهاد کشاورزی نیست، اما با وزیر کار و امور اجتماعی مطرح شده و قول مساعد داده‌اند و پیگیری می‌کنیم تا همه کشاورزان بیمه شوند.
 
حجتی در ادامه به شرایط اقتصاد کشور و ارتباط آن به تولیدکنندگان پرداخت و گفت: بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان ناشی از شرایط اقتصادی است که به تولیدکنندگان تحمیل می‌شود.
 
وی افزود: هزینه تورم، کارگری و مسائل دیگر به دلیل شرایط اقتصادی به کشاورزان تحمیل شده است و دولت باید سیاست‌های مناسبی برای خنثی کردن آنها داشته باشد.
 
وی ادامه داد: تولیدکنندگان در هر شرایطی اقدام به تولید می‌کنند اما محصول خارجی که با حمایت‌های بیش از اندازه از سوی کشور تولیدکننده انجام می‌شود رقابت‌پذیری محصول داخلی را از بین می‌برد و در این موقع دولت باید تعرفه مناسبی تعریف کند.
 
وزیر جهاد کشاورزی به مسئله دامپینگ شکر در سال 85 اشاره کرد و گفت: در این سال واردات 2.5 میلیون تن شکر باعث شده است تا تولید ششمین میلیون تنی چغندر قند در سال 84 در سال 87 به دو میلیون تن و اکنون با گذشت سال‌ها به 4 میلیون تن رسیده است.
 
وی تاکید کرد: سیاست‌های دولت باید به گونه‌ای باشد تا تولید محصولات کشاورزی را تحت تاثیر قرار ندهد.
 
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید به تولیدکنندگان در خصوص افزایش بهره‌وری گفت: خشکسالی و کمبود آب نباید مانع از تولید و افزایش بهره‌وری کشاورزان شود.
 
وی ادامه داد: کشاورزان باید در نظر بگیرند که آب موجودی کشور سالانه 230 تا 240 میلیمتر است و برنامه‌های خود را متناسب با آن تنظیم کنند.
 
حجتی در خصوص اعتراض برخی کشاورزان برای مالکیت زمین‌هایشان از سوی منابع طبیعی گفت: متاسفانه طرحی که در مجلس به تصویب رسیده است، باعث می شود از این به بعد کشاورزان همواره اجاره‌نشین دولت باشند، این قانون سرمایه‌گذاری بلندمدت و جلب سرمایه در بخش کشاورزی را کاهش می‌دهد.
 
وی افزود: متاسفانه منابع طبیعی هم در مواجهه با افراد معترض و در مراجعه به دادگاه‌ها و وکلای متعددی می‌گیرند تا به نوعی حق به حق‌دار نرسد.
 
حجتی تاکید کرد: این قانون دست ما را بسته است و ما هم نمی‌توانیم زمینه‌هایی که از سوی منابع طبیعی بر اساس این قانون گرفته شده است را بازپس دهیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی گفت: این موضوع باید در قالب لایحه و طرح پیگیری شود و با هم‌اندیشی به دنبال راهکار باشیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاوزیر جهاد کشاورزی , تشکل‌ها , نهاده‌‌ها ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تشکل‌ها، نهاده‌های کشاورزی را وارد کنند ۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: