مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 553     

تلقیح مصنوعی گوسفند در 3 شهرستان استان آذربایجان شرقی

باشگاه خبرنگاران
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت:تلقیح مصنوعی گوسفند در 3 شهرستان استان آذربایجان شرقی اجرا شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۲ تير ساعت 15:10

 عبدالهی، در اجرای تلقیح مصنوعی در شهرستان اهر گفت: این تلقیح در 3 شهرستان اهر، كلیبر و ورزقان و به تعداد یك هزار و 100 رأس گسفند نژاد مغانی اجرا می گردد.

وی، افزود: با توجه به اهمیت پرورش گوسفند و نقش آن در تأمین نیازهای جامعه، پروژه آمیخته گری گوسفندان بومی( مغانی ) با گوسفندان ن‍ژاد رومانف كه دارای خصوصیت چندقلوزایی است می تواند در پیشبرد این اهداف مؤثر باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: بعد از انتخاب اولیه گله ها، به تمامی میش هر گله جهت همزمان سازی فحلی اقدام به سیدر گذاری ننموده و بعد از 14 روز سیدرها را برداشته و به هر رأس گوسفند مقدار 20 سی سی هورمون P.M.S.G تزریق می گردد كه در این مدت گوسفندان باید از علوفه پرانرژی تغذیه نمایند و بعداز 48 ساعت گوسفندان با روش لاپاراسكوپی توسط متخصصین امر تلقیح مصنوعی می شوند.

وی، خاطر نشان كرد گوسفند نژاد رومانف كه یك نژاد روسی می باشد، نژادی است بی دنبه و دارای خاصیت چندقلوزایی می باشد و حس مادری در این نژاد بسیار بالاست و می تواند به چند بره شیر بدهد.

عبدالهی، گفت: نژاد ژاكستانی هم نژادی است با سرعت رشد بالا و سنگین وزن كه بعداز مراحل كار در طی 3 یا 4 سال نژادی سنتز می شود كه 50 درصد آن مغانی، 25 درصد آن رومانف و 25 درصد  پاكستانی است و تركیبی از خصوصیات مفید هر سه نژاد را خواهد داشت.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: