مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 906     
مدیر جهاد کشاورزی بابل خبر داد:

توسعه پرورش مرغ بومی و محلی در روستاهای مازندران

فارس
مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: با توجه به اجرای طرح مرغ بومی و محلی در بابل، پرورش این ماکیان در روستاهای مازندران توسعه یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد ساعت 15:02

 مسعود غلامی اظهار داشت: در طرح ملی پرورش مرغ بومی که از سال گذشته در بابل اجرا شد جوجه‌های حاصل از  طرح ملی پرورش مرغ بومی با نظارت کارشناسان اداره تولیدات دامی این مدیریت بین کشاورزان در روستاهای قائمیه، امیرکلا، اوجا، چوبست، کتی غربی، ولی کتی، حیدر کلا، درون‌کلا غربی و انارستان این شهرستان توزیع شده است.

 
غلامی با توجه به اهمیت اشتغال، کسب درآمد و بهبود وضعیت معیشتی روستاییان افزود: یکی از راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌ها برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی پرورش مرغ بومی و محلی است که با حداقل امکانات و سرمایه‌گذاری بسیار کم در هر شرایطی با امکانات محدود قابل انجام است.
 
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ملی، بهره‌وری مرغ بومی تا دو برابر افزایش می‌یابد، افزود: دراین طرح مرغ بومی با بهره‌وری بالا تولید می‌شود.
 
غلامی با اشاره به افزایش وزن و میزان تخم‌گذاری مرغ بومی با اصلاح نژاد از 80 به 150 عدد در سال و مقاومت بیشتر این نژاد در برابر بیماری‌ها تصریح کرد: توزیع مرغ بومی میان کشاورزان، بهبود صفات کیفی و کمی در مرغان بومی و انطباق با شرایط محیطی از اهداف اصلی پرورش مرغ بومی است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتوسعه , پرورش , مرغ بومی , محلی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 توسعه پرورش مرغ بومی و محلی در روستاهای مازندران ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد


مجید : من حا ضرم با شما در منطقه مازندران فغا لیت داشته باشم چون به این کار علاقه دارم لطفا در صورت تمایل جواب بدهید
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: