مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3014     

تولید، توزیع و بازار مرغ ساماندهی می‌شود

فارس
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: واحدهای زنجیره‌ تولید مرغ در کشور راه‌اندازی می‌شود که تولید، توزیع و بازار مصرف را سامان می‌دهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳ تير ساعت 16:48

 محسن موحدیان عطار امروز در نشست خبری با اعلام این خبر اظهارداشت: یکی از مشکلات سال‌های گذشته بخش تولید انفصال حلقه‌های تولید است.

 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور افزود: با جدا بودن زنجیره‌ها، بخش‌های تولید، توزیع و بازار بدون اینکه تأثیر مثبتی از همدیگر داشته باشند وضعیت نامطلوبی را برای تولیدکننده و مصرف کننده ایجاد می‌کنند.
 
وی افزود: با راه‌اندازی زنجیره تولید مرغ درآمد تولیدکنندگان افزایش و قیمت برای مصرف کنندگان نیز مطلوب‌تر خواهد شد.
 
 
 صدور پروانه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی به سازمان نظام مهندسی واگذار شد
 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان این مطلب گفت: پیش از این صدور اینگونه پروانه‌ها در سازمان نظام مهندسی انجام نمی‌شد و مشکلاتی را برای متقاضیان بوجود آورده بود.
 
وی افزود: با تجمیع صدور پروانه‌ها در سازمان نظام مهندسی علاوه بر ساماندهی این بخش به زنجیره تولید نیز کمک خواهد کرد.
 
استانداردهای کشاورزی در سازمان نظام مهندسی گردآوری شد
 
موحدیان عطار گفت: 43 استاندارد در بخش‌های کشاورزی به تصویب نهایی رسیده و 7 استاندارد هم در حال تصویب است و 30 استاندارد دیگر نیز آماده شده و به مرور به مرحله تصویب می‌رسد.
 
وی افزود: این استانداردها در حوزه‌های تولید، خدمات و پایش فرایندها است که نهایتاً منجر به تولید محصول و افزایش بهره‌وری خواهد شد.
 
قانون نظام مهندسی کشاورزی اصلاح می‌شود
 
به گفته موحدیان پیشنهاد اصلاح قانون نظام مهندسی کشاورزی به مجلس داده شده، در کمیسیون کشاورزی در اداره کل تطبیق قانون تصویب شده و در نوبت صحن علنی مجلس است.
 
نمایندگان وزارت علوم برای سازمان نظام مهندسی کشور معرفی شد
 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در پاسخ به سؤال فارس درباره اینکه وزارت علوم هنوز نماینده خود را در استان‌ها بعد از انتخابات نظام مهندسی کشاورزی معرفی نکرده است و گفته می‌شود این وزارتخانه به دنبال نیروهای خاصی است تا سیاست‌ها خود را اجرا کند، گفت: وزارت علوم 31 نماینده خود را معرفی کرده است و یک نفر دیگر نیز به زودی معرفی می‌شود.
 
وی افزود: با آخرین معرفی نماینده وزارت علوم، تعداد نمایندگان آنها تکمیل خواهد شد.
 
از موحدیان در خصوص دلیل تأخیر معرفی نمایندگان وزارت علوم سؤال شد و گفت: دراساسنامه زمان مشخصی برای این معرفی اعلام نشده است، همچنان که وزارت جهاد کشاورزی به عنوان نزدیکترین وزارتخانه به این سازمان هنوز 50 درصد نمایندگان خود را معرفی نکرده است.
 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید، توزیع و بازار مرغ ساماندهی می‌شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۳ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: