8:35 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4795     
در دانشگاه فردوسی

تولید لاکتوباسیل پروبیوتیکی با قابلیت اصلاح فلور میکروبی در مرغ گوشتی

ایسنا
پژوهشگران دانشگاه فردوسی موفق به تولید لاکتوباسیل پروبیوتیکی با قابلیت اصلاح فلور میکروبی دستگاه گوارش مرغ گوشتی شدند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور ساعت 16:16

فرآیند تولید لاکتوباسیل پروبیوتیکی با قابلیت اصلاح فلور میکروبی دستگاه گوارش مرغ گوشتی توسط دکتر رضا مجیدزاده هروی، استادیار گروه آموزشی علوم دامی، دکتر حسن کرمانشاهی، استاد گروه آموزشی علوم دامی، دکتر علیرضا هروی موسوی، دانشیار گروه آموزشی علوم دامی و دکتر محمدرضا نصیری، استاد گروه آموزشی علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی ثبت اختراع شد.

 
رضا مجیدزاده هروی با اشاره به مشکل دستگاه گوارش در پروش طیور گفت: درمان معمول برای این مشکل استفاده از آنتی بیوتیک‌هاست که تنها اثرات پیشگیری کننده دارد.
 
وی در خصوص مشخصات طرح خود و پروبیوتیک ارائه شده در آن خاطرنشان کرد: پروبیوتیک ارائه شده در این طرح اثرات ضد باکتری‌های پاتوژن دارد که به صورت پودر تهیه و در داخل جیره غذایی مرغ‌های گوشتی قرار داده می‌شود؛ در این طرح باکتری‌هایی که جدا می‌شود بومی دستگاه گوارش خود طیور بوده و اثرات آنتی‌بیوتیکی دارد.
 
استادیار گروه آموزشی علوم دامی دانشگاه فردوسی ادامه داد: پروبیوتیک‌های موجود در بازار وارداتی است و این اولین ترکیب پروبیوتیکی است که به صورت بومی و از منشا دستگاه گوارش مرغ گوشتی تهیه شده است.
 
مجیدزاده همچنین از عدم همکاری کارخانه‌های تولید آنتی‌بیوتیک برای تولید این محصول خبر داد و خاطرنشان کرد: کارخانه‌هایی که مخمر خاصی تولید می‌کنند با اشاره به مساله آلودگی محیط و طیور حاضر به فعالیت بر روی این محصول جدید نیستند.
 
وی ادامه داد: طی مذاکراتی با جهاددانشگاهی مشهد داشته‌ایم، قرار شده است که با استفاده از امکانات آزمایشگاهی این مرکز، تولید صنعتی این محصول را پیگیری کرده و مشکلات اولیه شناسایی و رفع شود.
 
استادیار گروه آموزشی علوم دامی دانشگاه فردوسی گفت: ما در ادامه به دنبال گونه‌های پروبیوتیکی دیگری نیز هستیم که اثرات ضدباکتری داشته و بتواند قابلیت دسترسی مواد مغذی در دستگاه گوارش را افزایش دهد.
 
وی ابراز امیدواری کرد، این پروبیوتیک در سایر پرندگان نیز کارایی داشته باشد.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: