مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1256     

تولید 30 هزار تن شیر خام گوسفند در چهارمحال و بختیاری

تولید شیر خام گوسفند در دومین استان عشایر نشین کشور 15درصد افزایش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور ساعت 16:53

به گزارش دامنا , معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت : امسال تا کنون 30 هزار تن شیر گوسفند در این استان تولید شده است.


 هیبتیان با بیان اینکه این مقدار تولید نزدیک به یک میلیارد ریال درآمد زایی داشته است ,گفت : این مقدار درآمد زایی پس از فراوری شیر 3 برابر ارزش افزوده دارد.


معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری دلیل این مقدار افزایش تولید را بارندگی مناسب در فصل بهار و تولید علوفه بهتر بیان کرد.

وی تولید سالانه شیر خام در دامداری های این استان را 270 هزار تن اعلام کرد و گفت : از ابتدای امسال تا کنون 135هزار تن شیر خام شامل شیر گاو ، گوسفند و بز در چهار محال و بختیاری تولید شده است .

هیبتیان افزود : 35 هزار راس گاو صنعتی و 200 هزار راس گاو بومی و دورگ ، یک میلیون 300 هزار راس گوسفند ، یک میلیون 260 هزار راس بزغاله و یک میلیون و 300 هزار راس بز و میش در این استان است.


در استان چهارمحال و بختیاری 45 هزار بهره بردار فعالیت می کند.
شیر خام تولید شده در تامین مواد اولیه کارخانه های تولید صنایع لبنی نقش بسزایی دارد و بصورت ماست ، کشک ، غارا ، دوغ و پنیر به خارج از کشور صادر می شود.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید 30 هزار تن شیر خام گوسفند در چهارمحال و بختیاری ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: