6:41 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1520     
توسط پژوهشگر دانشگاه ارومیه

تولید پروتئین از پساب استخر های پرورش ماهی در ارومیه

پژوهشگر ارومیه ای با تولید پروتئین از پساب خروجی استخرهای پرورش ماهی کپور میزان آب و غذای مصرفی در پرورش این ماهی را کاهش داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۸ مهر ساعت 14:13


به گزارش دامنا ,رئیس پژوهشکده آرتیمیا و آبزیان دانشگاه ارومیه امروز گفت: این پژوهشگر با تولید پروتئین از پساب خروجی استخرهای پرورش ماهی علاوه بر کاهش استفاده از جیره کنسانتره (50 درصد) در پرورش متراکم ماهی کپور، میزان آب مصرفی در سیستم پرورشی را تقریبا به صفر رساند.

دکتر احسانی افزود : پساب خروجی استخرهای پرورش ماهی دارای مواد زائد زیادی از قبیل نیتروژن، فسفر، غذاهای خورده نشده و فلور میکروبی روده ماهی است که با رهاسازی در اکوسیستمهای طبیعی باعث آلودگی، شکوفایی جلبکی و در  نتیجه تغییر ساختاراکوسیستمهای رودخانه ها و دریاچه ها می شود.
 
وی اضافه کرد: می توان با کاهش بار مواد آلی پساب خروجی و حذف مواد سمی نیتروژنی بوسیله باکتریهای هترتروف موجود در سیستم، علاوه بر توسعه پایدارآبزی پروری و کمک به ثبات اکوسیستمهای طبیعی، به صرفه جویی در میزان آب وغذای مصرفی کمک شایانی کرد.
 
رئیس پژوهشکده آرتمیا و آبزیان با بیان اینکه باکتریهای هترتروف موجود در سیستم برای رشد به کربن و نیتروژن به عنوان عناصر کلیدی احتیاج دارندگفت: نیتروژن در پساب خروجی استخرموجود است و اگر میزان منبع کربنی (مانند ملاس) که یک ماده ارزان قیمت به شمار می رود در سیستم تنظیم شود باکتریها با رشد سریع خود با حذف آمونیاک و سایر مواد سمی نیتروژنی، آب را تصفیه می کنند واین آب دوباره در چرخه پرورش ماهی استفاده می شود.
 
وی ادامه داد : از طرف دیگر رشد و نمو سریع باکتریها در این سیستم باعث تولید بیوفلوک (توده باکتریایی) می شود که سرشار از انواع نوترینتها مانند پروتئین، ویتامین و سایر مواد مغذی هستند که به عنوان غذای برخی از آبزیان مهم بخصوص کپور و میگو کاربرد دارد.
 
دکتر احسانی با بیان اینکه ماهی کپور از ارزشمندترین ماهیان آب شیرین پرورشی به شمار می آید تصریح کرد: دراین روش که برای اولین بار در جهان در پرورش متراکم ماهی کپور استفاده شده است با کاهش 50 درصد از غذای کنسانتره ماهی در حوضچه های متراکم پرورشی، میزان آب مصرفی نیز به 1 درصد سیستم معمول کاهش یافت.
 
گفتنی است این طرح به همت دکتر ابراهیم حسین نجد گرامی عضو هیئت علمی پژوهشکده آرتمیا وآبزیان دانشگاه ارومیه درقالب پایان نامه کارشناسی ارشد خانم فریده بخشی اجرا شده و از همکاری و همفکری دکتر رضا ملک زاده ،دکتر ایمانی و دکتر کوروش سروی استفاده شد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتوليد پروتئين , پساب , استخر , پرورش ماهی , ارومیه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید پروتئین از پساب استخر های پرورش ماهی در ارومیه ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۸ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: