مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1160     
برای نخستین بار در کشور

تولید گوشت گوساله غنی شده با اسید های چرب لینولئیک کنژوگه در اصفهان

ایرنا
مدیر امور دام سازمان جهاد كشاورزی استان اصفهان گفت: اولین بار در خاورمیانه محصول گوشت گوساله غنی شده با اسیدهای چرب لینولئیك كنژوگه(CLA) در اصفهان تولید شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 13:50

 این اسیدها در نتیجه ایزومریزاسیون میكروبی لینولئیك اسید در دستگاه گوارش نشخواركنندگان تشكیل می شود و دسترسی به آن از طریق مصرف غذاهایی مانند گوشت گاو یا محصولات لبنی مثل شیر امكانپذیر است. 

 

روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان اصفهان روز یكشنبه به نقل ازطهمورث نامداری اظهار كرد: ۵۰۰راس گوساله نر در سن ۱۲ تا ۱۴ ماهگی و با رسیدن به وزن مطلوب، برای ذبح به كشتارگاه ارسال و تحت برند گوشت گوساله غنی شده با اسیدهای چرب لینولئیك كنژوگه و بعنوان غذا- دارو وارد بازار مصرف می شوند. 
 
وی افزود: در سال های اخیر توجه زیادی به توسعه و تحقیقات محصولات خوراكی غنی شده بویژه محصولات دامی در راستای افزایش كیفیت و بهبود سلامت غذا برای انسان انجام شده است كه این غذاها به اصطلاح غذا- دارو نامیده می شود. 
 
به گفته وی، این تولید علاوه بر خواص آنتی اكسیدانی دارای خواص ضد سرطانی و جلوگیری از تصلب شریانی و سكته قلبی است و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن بعنوان چربی سوز می شود. 
 
وی اضافه كرد: با تولید این محصول پروتئینی علاوه بر تولید گوشت، ۱۶ درصد راندمان لاشه گوشت بهبود یافته است. 
 
وی تصریح كرد: تولید گوشت گوساله غنی شده با اسیدهای چرب لینولئیك كنژوگه دارای ۳۰ درصد چربی كمتر و پنج برابر اسید چرب مفید بدن نسبت به سایر تولیدات گوشت گوساله است. 
 
به گزارش ایرنا، دامداران و پرواربندان اصفهان و دامداران عشایری مستقر در استان برغم خشكسالی های پی در پی پنج سال اخیر توانسته اند در سال گذشته بیش از ۶۰ هزار تن گوشت قرمز تولید كنند كه با تولید این مقدار گوشت استان اصفهان مقام پنجم كشور را داراست. 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: