8:31 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4237     

حجتی از آکادمی علوم کشاورزی پکن بازدید کرد

ایرنا
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان روز سه شنبه و در ادامه سفر خود به چین، از آکادمی علوم کشاورزی پکن بازدید و با محققان این مرکز دیدار کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي ساعت 14:30

 در این بازدید که گروهی از فعالان اقتصادی، روسای اتحادیه های تولیدی، سرمایه گذاران و صاحبان واحدهای دانش بنیان و فناوری کشاورزی وی را همراهی می کردند، وزیر جهاد کشاورزی ایران از نزدیک در جریان کار پژوهشگران این مرکز تحقیقاتی قرار گرفت.

 
آکادمی علوم کشاورزی چین با وسعت 16 هزار مترمربع در سال 1957 تاسیس شده و دارای 41 پژوهشگاه در زمینه های مختلف تحقیقاتی و علمی است.
 
حجتی همچنین از بخش های مختلف این مرکز از جمله مزارع سرپوشیده میوه، سبزیجات، قارچ ها، بخش باغبانی، فضای سبز، بخش تولید گل های تزیینی و... دیدن کرد و با روند اجرایی تولیدات محصول در هر یک از بخش های یاد شده آشنا شد.
 
بازدید از «بانک ژن» مرکز آکادمی علوم کشاورزی چین، بخش دیگر برنامه های بازدید امروز وزیر جهاد کشاورزی بود. این مرکز با دارا بودن بیش از 450 هزار نوع از انواع ژنهای گیاهی، دومین مرکز تحقیقاتی ژنهای بیولوژیکی دنیا محسوب می شود و بیش از صدها محقق در این مجموعه تحقیقاتی مشغول به کار هستند.
 
حجتی همچنین نشست مشترکی با مسوولان، محققان و اندیشمندان این مرکز داشت و در جریان آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی که طی سالیان اخیر در این مرکز بدست آمده، قرار گرفت.
 
«وو کونگ منیگ» مسوول آکادمی علوم کشاورزی چین در این نشست ضمن تشریح فعالیت های این مرکز، خواستار گسترش همکاری با ایران در همه زمینه ها، بویژ در بخش تحقیقاتی شد.
 
وی با اشاره به ظرفیت های موجود این مرکز، از طرف ایرانی خواست، در زمینه های تبادل متخصص، دانشجو و برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت و بلندمدت و تشکیل کارگروههای مشترک تحقیقاتی با این مرکز همکاری داشته باشد که از سوی «حجتی» مورد استقبال قرار گرفت.
 
وزیر جهاد کشاورزی کشورمان نیز در سخنانی با اشاره به مراکز تحقیقاتی موجود در ایران، فضای همکاری میان دو کشور را از هر حیث مناسب دانست و یادآور شد: گسترش همکاری میان ایران و چین خواست رهبران عالی دو کشور است و وزارت کشاورزی ایران این آمادگی را دارد که در همه زمینه های کشاورزی با این مرکز همکاری و تعامل داشته باشد.
 
حجتی همچنین از مسوولان این مرکز خواست تا با سفر به ایران از نزدیک با آخرین دستاوردهای علمی بدست آمده از سوی محققان و پژوهشگران ایرانی نیز آشنا شوند.
 
وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در ادامه سفر خود به چین، فردا - چهارشنبه - عازم شهر «چنگ دائو» می شود تا از پروژه های کشت آبی، سردخانه ای، فراورگیاهی، موسسه تحقیقاتی شیلات دریایی، و آکادمی علوم شیلاتی این شهر بازدید کند.
 
عزیمت به شهر «دی خانگ» و بازدید از پروژه های گلخانه ای و تولید سبزیجات این شهر، سفر به استان «شاندونگ» که از استان های پیشرو در حوزه کشاورزی چین است و همچنین بازدید از مراکز تحقیقاتی، بخش های ویژه فناوری کشت گلخانه ای و پرورش ماهی در قفس و دیدار با مسوولان کشاورزی این استان، از دیگر برنامه های سفر «حجتی» به چین است.
 
وزیر جهاد کشاورزی کشورمان همچنین امروز یادداشت تفاهم جامع ای با «هان چانگ فو» همتای چینی خود امضا کرد.
 
وی همچنین در نخستین «همایش مشترک توسعه سرمایه گذاری و تجارت کشاورزی ایران و چین» که روز گذشته - دوشنبه - با حضور بیش از 250 فعال اقتصادی، روسای اتحادیه های تولیدی، سرمایه گذاران، صاحبان واحدهای دانش بنیان و فناوری کشاورزی دو کشور در پکن برگزار شد، حضور یافت.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاحجتی , آکادمی , علوم کشاورزی , پکن ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 حجتی از آکادمی علوم کشاورزی پکن بازدید کرد ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: