مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1393     
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج:

دامپزشکی حلقه مشترک صنعت دامپروری و پزشکی است

فارس
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد ‌اسلامی واحد سنندج گفت: دامپزشکی حلقه مشترک صنعت دامپروری و پزشکی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر ساعت 15:20

  عادل فاطمی ظهر امروز در همایش روز ملی دامپزشکی در دانشگاه آزاد‌اسلامی واحد سنندج اظهار داشت: نقطه مقابل انسان و حیوان حرفه دامپزشکی بوده که این حرفه حامل ارزش‌های انسانی است.

 
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد‌ اسلامی واحد سنندج با اشاره به اینکه دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد‌اسلامی سنندج دارای 21 نفر عضو هیئت علمی است، گفت: در حال حاضر 500 نفر دانشجوی دکترای دامپزشکی در سه رشته تحصیل می‌کنند.
 
وی افزود: از این تعداد 400 نفر در دکترای حرفه‌ای دامپزشکی تحصیل می‌کنند و امسال هم 90 نفر دانشجوی دکترای حرفه‌ای دامپزشکی به دانشگاه ورود یافتند.
 
دامپزشکی حلقه مشترک صنعت دامپروری و پزشکی است
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ‌اسلامی واحد سنندج در این مراسم اظهار داشت: دامپزشکی تنها شغلی است که هم با انسان و هم با حیوان سروکار داشته و حلقه مشترک صنعت دامپروری و پزشکی است.
 
شاهین فکور، دامپزشکی را از سه بعد اقتصادی، پژوهشی و تحقیقاتی و پزشکی مهم برشمرد و افزود: ورود یک لاشه حیوان آلوده به چرخه غذایی می‌تواند ضررهای جبران ناپذیر مالی و انسانی را موجب شود.
 
وی حرفه دامپزشکی و کارهای مرتبط با آن را یکی از عوامل مهم اقتصاد غیرنفتی عنوان کرد و گفت: دامپروری، تولید فرآورده‌های دامی و صادرات آن‌ها می‌تواند اقتصاد متکی به نفت را متحول کند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد‌ اسلامی واحد سنندج خاطرنشان کرد: علوم جدیدی چون ژن‌درمانی، اصلاح‌نژاد، بقای نژادی حیوانات در حال انقراض، شبیه‌سازی، طب دامپزشکی ترمیمی و درمان با سلول‌های بنیادی حاصل تلاش دامپزشکان است.
 
فکور در پایان با اشاره به اینکه هدف‌غایی و نهایی دامپزشک، بهداشت و سلامت عمومی و غذایی است گفت: 60 درصد از بیماری‌های عفونی میان دام و انسان مشترک هستند و در اینجا خطیر‌بودن وظیفه دامپزشکان محرز و مشخص است.
 
شایان ذکر است در این مراسم از دانشجویان ممتاز رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد‌ اسلامی واحد سنندج تقدیر به‌عمل آمد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپزشکی , صنعت , دامپروری , پزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دامپزشکی حلقه مشترک صنعت دامپروری و پزشکی است ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: