6:50 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2717     

دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز وچین تفاهم نامه همکاری امضا کردند

ایرنا
دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با بخش کشاورزی کشور چین برای تبادل دانش و اطلاعات ، تبادل استاد و دانشجو و همکاری در یافته های تحقیقاتی تفاهم نامه امضا کردند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۰ ارديبهشت ساعت 14:49

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، شنبه در حاشیه بازدید قائم مقام وزیر کشاورزی کشورچین از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی فارس بابیان این مطلب افزود:مسوولان چین و کشاورزی فارس برای انجام تحقیقات مشترک درزمینه تولیدات دامی وگیاهی ،کاهش مصرف آب، تولید محصولات سالم و ایجاد شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده اند.

 
محمد مهدی قاسمی افزود:همچنین افزایش صادرات محصولات کشاورزی و گلخانه های فارس و انجام تحقیات پیرامون افزایش صادرات مد نظر مسوولان کشاورزی چین قرار دارد.
 
قائم مقام وزیر کشاورزی کشور چین هم دراین بازدید گفت:مسوولان کشاورزی چین تمایل دارند برای ارتقای محصولات کشاورزی و کاهش مصرف آب از دانش محققان استان فارس در اجرای سامانه هوشمند آبیاری بهره برند.
 
ˈنیو دانˈ افزود:اجرای سامانه های نوین آبیاری دراستان فارس درسطح قابل توجهی قرار دارد که تجربیات آن مورد نیاز کشور چین است.
 
وی بیان داشت: کشاورزی فارس ازمحققان توانمند ودستاوردهای علمی بسیار چشمگیری بهره می برد که این مهم مورد توجه مسوولان کشاورزی چین قرارگرفته است.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: