8:35 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3994     

دانش «پرورش ماهی در قفس» مازندران در ویتنام ارائه می‌شود

خبرگزاری تسنیم
استاندار مازندران با اشاره به قابلیت دانش پرورش ماهی در قفس مازندران توسط فعالان شیلاتی استان، گفت: دانش پرورش ماهی در قفس مازندران در ویتنام ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۹ آذر ساعت 21:11

 ربیع فلاح جلودار ظهر امروز در دیدار سفیر ویتنام در ایران در استانداری، اظهار داشت: کشور انقلابی ویتنام دارای سبقه فرهنگی بالا و ارتباطات موثر و دیرینه ای با ایران است.

وی افزود: می توانیم زمینه‌های همکاری این دو کشور را که مدتها پیش مغفول مانده بود، دوباره فعال سازی کنیم.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه انقلاب مردم ویتنام و سواق انقلابی آنان دیرینه است، تصریح کرد: انقلاب ویتنام پس از تهاجم وحشیانه مریکا در این کشور صورت گرفت و این کشور اکنون استقلال یافته است.
فلاح با بیان اینکه دفاع مردم ویتنام در برابر استکبار در تاریخ ماندگار شده است، افزود: به رغم اینکه این کشور درگیر جنگ بوده ولی در سال های اخیر دارای پیشرفت های اقتصادی شده است.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه آشنایی این کشور با ظرفیت های مازندران می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط باشد، گفت: مازندران با چهار کشور حاشیه دریای خزر هم مرز بوده و شاخصه مناسبی دارد.
وی با اعلام اینکه همکاری خوبی از سوی مازندران با کشورهای سی آی اس برقرار شده است، گفت: این استان دارای سه بندر تجاری و یک بندر نفتی بوده که می تواند برای کشور ویتنام بسیار اثرگذار باشد.
استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران استانی با محوریت کشاورزی بوده و بخش عمده اشتغال استان در این بخش است، افزود: این استان آمادگی تبادل خدمات فنی و مهندسی به کشورهای جهان را دارد.
فلاح با اشاره به اینکه برنج، مرکبات، آبزیان استان دارای قابلیت منحصر به فردی است، گفت: این استان رتبه برتر تولید برنج سفی در کشور را دارد.
وی با بیان اینکه مازندران دارای قابلیت گردشگری منحصر به فردی در کشور است، افزود: صنعت مازندران نیز در جایگاه متوسطی بوده و می تواند قابلیت صادراتی داشته باشد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت های علمی و دانشگاهی دارای قابلیت هایی است، گفت: آمادگی تبادل استاد و دانشگاه بین دانشگاه های مازندران و ویتنام وجود دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادانش , پرورش ماهی در قفس , مازندران , ویتنام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: