6:48 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1150     
در همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور عنوان شد

۷۵ درصد گوسفند و بز ایران در نظام روستایی تولید می شود

ایرنا
سخنران علمی دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور گفت: ۷۵ درصد گوسفند و بز كشور در نظام روستایی و ۲۵ درصد در نظام عشایری تولید می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور ساعت 13:34

  محمود وطن خواه روز شنبه در دومین همایش ملی مدیریت پرورش دام و طیور در دانشگاه شهید باهنر كرمان، هدف از برگزاری این همایش را بررسی مهمترین چالش ها و و ارایه راهكارهای علمی توصیف كرد. 

 

وی در مورد ویژگی های پرورش گوسفند و بز در ایران اظهار كرد: كم نهاده و كم بازده بودن در نظام های غیر صنعتی، بی سوادی و كم سوادی گله داران، كوچك بودن اندازه گله و نبود اتصال ژنتیكی، تنوع بسیار زیاد در نوع دام و نحوه مدیریت و پرورش بخشی از ویژگی های پرورش گوسفند و بز در ایران است. 
 
كارشناس امور دام و طیور از وابسته بودن به پوشش گیاهی مراتع و شرایط اقلیمی، پر هزینه بودن ركوردگیری و نبود بازارهای با ثبات به عنوان بخش دیگری از ویژگی های پرورش دام و طیور در ایران نام برد.
 
وطن خواه در مورد چالش های این حوزه افزود: نوسانات شدید اقتصادی، نبود متولی مشخص دولتی، نبود تشكل صنفی و خصوصی، بازدهی اقتصادی پایین پرورش گوسفند و بز، اثربخشی پایین آموزش، پژوهش و ترویج، تثبیت نشدن فرآیند عمل آوری برخی از محصولات تولیدی، كافی بودن حمایت ها و كاهش جمعیت گوسفند و بز در آینده نزدیك از مهم ترین چالش های پرورش گوسفند و بز در ایران است. 
 
وی با اشاره به روند كاهشی بازدهی اقتصادی پرورش گوسفند در سال های اخیر تصریح كرد: تبیین درست چالش ها و مشكلات و ارایه به مراجع مربوط، ایجاد و تقویت تشكل های صنفی و بخش خصوصی، بهبود بازدهی اقتصادی پرورش گوسفند و بز و تدوین برنامه های ملی جامع برای گوسفند و بز در جبران این كاهش بازدهی اقتصادی موثر است. 
 
دومین همایش یك روزه ملی مدیریت پرورش دام و طیور امروز در دانشگاه شهید باهنر كرمان گشایش یافت.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ۷۵ درصد گوسفند و بز ایران در نظام روستایی تولید می شود ۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: