8:28 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 767     

دلایل بروز بحران فصلی در تولید مرغ و تخم‌مرغ

یک کارشناس کشاورزی گفت: تخصص نداشتن سرمایه‌گذاران صنعت طیور، نبود تولید خطی و تنظیم نکردن بازار باعث شده به طور متوسط هرفصل در زمینه تولیدات استراتژیک مرغ و تخم‌مرغ بحران ایجاد شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۵ مرداد ساعت 12:32

 مجتبی زاغری - استاد دانشگاه تهران - در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: صنعت طیور در حال حاضر 60 درصد پروتئین مورد نیاز مردم را تامین می‌کند و سرانه مصرف گوشت مرغ بیش از 20 کیلوگرم و تخم‌مرغ حدود 12 کیلوگرم است اما به طور متوسط هرفصل در زمینه تولید این دو محصول پروتئینی مهم بحران ایجاد می‌شود.

 

وی نبود تولید خطی و تنظیم نکردن بازار در طول سال را عامل واردات مرغ و تخم‌مرغ دانست و تاکید کرد: باید تولید در بخش طیور خطی شود.

 

این کارشناس طیور با اشاره به فعالیت بیش از 18 هزار واحد پرورش مرغ گوشتی در کشور گفت: مدیریت در این بخش‌های تولیدی معمولا به صورت ادواری است چون هم‌اکنون این صنعت زیان‌ده است و هر دو - سه سال یک بار مدیریتش تغییر می‌کند. از سوی دیگر تخصص نداشتن سرمایه‌گذاران این بخش از دیگر دلایل ضرر صنعت مرغداری است.

 

زاغری به کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در صنعت طیور را دارند، پیشنهاد کرد: برای آگاهی و بالا بردن راندمان تولید، قبل از انجام این کار با کارشناسان بخش مشورت کنند.

 

وی بیماری‌های طیور، گرانی نهاده‌های وارداتی را از مشکلات این بخش دانست و اظهار کرد: می‌توان با مدیریت هزینه‌ها و کاهش تلفات، بازدهی بهتری در این صنعت داشت اما در حال حاضر دام‌ها با وزن کم کشتار می‌شوند که نباید این کار صورت گیرد.

 

این کارشناسبا بیان این‌که باید توان خرید مردم افزایش یابد تا قیمت‌ها واقعی شود، گفت: هم‌اکنون قیمت مرغ کمتر از هزینه‌ تمام شده‌ آن است که باعث زیان تولیدکنندگان و انباشت بدهی‌های بانکی در این بخش می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابحران فصلی , تولید مرغ , تخم‌مرغ , صنعت طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دلایل بروز بحران فصلی در تولید مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۲ شنبه ۵ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: