مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4995     

دنبال افزایش واردات گوشت قرمز نیستیم/ تبادل دانش ژنتیکی دام با مغولستان

فارس
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه قصد افزایش واردات گوشت قرمز به کشور را نداریم، گفت: تبادل دانش ژنتیکی دام با مغولستان یکی از اهداف ایران در توسعه روابط با این کشور است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ پنج شنبه ۳ دي ساعت 12:02

حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه نشست خبری وزیر جهاد کشاورزی کشورمان با لوندگ پورسورن وزیر خارجه مغولستان در مورد قیمت خرید شیر خام گفت: متاسفانه مصوبه تیرماه سال گذشته دولت مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان از دامداران تاکنون اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان عملیاتی شدن مصوبه ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت خرید شیر را عهده‌دار است، افزود: قیمت خرید شیر خام از دامداران باید توسط صنایع لبنی افزایش یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به جلسه اخیر معاون اول رئیس جمهور با تعدادی از دامداران، گفت: دامداران در این جلسه اصلاح قیمت شیر‌خام را از معاون اول رئیس جمهور خواستار شدند و وی هم دستور پیگیری جدی ان موضوع را دادند.

رکنی گفت: بنابراین هفته گذشته سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغیه‌ای را به انجمن صنفی صنایع لبنی ابلاغ کرد و طی این ابلاغیه اعلام شد،‌تا از ابتدای دی ماه کارخانجات باید به ازای افزایش 6 درصدی قیمت محصولات لبنی، 100 تومان قیمت خرید شیرخام از تولید‌کنندگان را افزایش دهند.

 وی افزود: دولت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان نسبت به این موضوع تاکید بسیاری دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤالی که آیا احتمال پرداخت یارانه به شیرخام در راستای حمایت از دامداران وجود دارد، گفت: دولت همواره حمایت ویژه‌ای از صنایع لبنی و دامداران داشته بطوری  که در سال جاری مبلغ  450 تومان یارانه در قالب شیر مدارس اختصاص داده است.

رکنی در پاسخ به سؤال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد مذاکرات انجام شده برای صادرات گوشت قرمز به ایران  گفت: در مذاکرات بین کشورها قطعا به تبادلات تجاری فکر می‌شود و مغولستان هم که تعداد واحد دامی زیادی دارد، در این نشست با انگیزه صادرات گوشت به ایران مسائلی را مطرح کرد.

رکنی بیان داشت: با توجه به ضریب خودکفایی 90 درصدی گوشت قرمز، قصد افزایش واردات گوشت قرمز را نداریم و تلاش می‌کنیم تا از منابع ژنتیکی دیگر کشورها استفاده کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: مغولستان 3 میلیون نفر جمعیت و 70 میلیون واحدی دامی دارد که از این تعداد یک میلیون نفر آن شتر است.

وی با اشاره به اینکه در ایران 150 هزار واحد شتر داریم، گفت: بنابراین با توجه به تنوع ژنتیکی شتر در مغولستان می‌توانیم تغییراتی در سیر بهبود گوشت در این زمینه در کشور ایجاد کنیم.

رکنی با بیان اینکه ترجیح ایران ایجاد تنوع ژنتیکی است نه واردات، گفت: الیاف دامی و صادرات آن در جهان ارزآوری بالایی دارد و مغولستان هم در این زمینه جزء کشورهای مطرح به شمار می‌رود و بخش قابل توجهی از این الیاف را به اروپا و چین صادر می‌کنند.

وی گفت: بنابراین با سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه می‌توان اقداماتی را انجام داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دو سال گذشته روند واردات گوشت قرمز کاهشی بوده است، تصریح کرد: در برخی سال‌ها واردات گوشت قرمز به 200 هزار تن هم رسید.

وی افزود: در تلاش هستیم تا ضریب خودکفایی تولید گوشت قرمز را بالا ببریم، ضمن اینکه در حال حاضر بین 60 تا 100 تن به واردات گوشت قرمز نیاز داریم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , گوشت قرمز , دانش ژنتیکی دام , مغولستان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: