مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1547     
به همت سازمان بسیج سازندگی استان قم صورت گرفت

راه‌اندازی مرکز پرورش 10 هزار قطعه‌ای مرغ بومی در استان قم

فارس
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم از ایجاد مرکز 10 هزار قطعه‌ای پرورش مرغ بومی به همت سازمان بسیج سازندگی و با همکاری جهادکشاورزی و شرکت نگار نصر استان قم خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۱ آبان ساعت 12:39

 سید حسن فرهادی ,تحقق منویات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی استان قم عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مرکز ترویجی 10 هزار قطعه‌ای مرغ بومی به همت بسیج سازندگی استان قم و با همکاری جهاد کشاورزی و شرکت نگار نصر استان ایجاد شد.

 
وی ادامه داد: این سازمان در راستای کاهش وابستگی به صنعت مرغ ماشینی اقدام به ایجاد مرکز توسط بسیجیان جهادگر کرده است.
 
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم با اشاره به این‌که در این مرکز جوجه‌های یک‌روزه از مرکز اصلاح‌نژاد اصفهان وارد و با نظارت سازمان دامپزشکی و طی مراحل بهداشتی لازم پرورش می‌یابند، عنوان کرد: این جوجه‌ها با توجه به این‌که اصلاح‌نژاد شده‌اند، از ضریب بهره‌وری بالاتری برخوردارند و در سن 45 روز‌گی تحویل متقاضیان و خانواده‌های مناطق روستایی و مناطق محروم شهر استان می‌شوند.
 
فرهادی با تاکید بر این‌که خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی از اهداف اصلی سازمان بسیج سازندگی است، تصریح کرد: این خدمت‌رسانی در نهایت، رضایت‌مندی محرومین را به همراه خواهد داشت و این حرکت دقیقاً نقطه مقابل اهداف دشمن است که با بحث تحریم‌ها به دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها راه‌اندازی , پرورش , مرغ بومی , بسیج , قم ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: