مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5019     
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران:

رونق صادرات تخم مرغ؛ نتیجه حضور داعش در عراق

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران یکی از راه های برون رفت از مشکلات ناشی از مازاد تولید تخم مرغ را کنترل تولید از طرف تولیدکنندگان و مصرف درست این محصول از طرف مصرف کنندگان عنوان کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 09:45

ناصر نبی‌‌پور -رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران-  در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که با رفع تحریم ها برنامه صادرکنندگان برای صادرات تخم مرغ چیست بیان داشت: تخم مرغ جزو محصولاتی است که نمی توان روی صادرات آن حساب باز کرد؛ زیرا تخم مرغ محصول صادراتی بین مرزی است و از طرفی هزینه صادرات این محصول به گونه ای نیست که صادرکننده را ترغیب به این کار کند.

وی افزود: کشورهایی که تا پیش از این بازار صادراتی ایران بودند در حال حاضر به تولید این محصول روی آورده اند و همین امر موجب کاهش صادرات این محصول شده است؛ ایران تنها عراق را به عنوان بازار صادراتی دارد که این کشور هم اگر مسائل و مشکلات حضور داعش را نداشت این محصول را تولید می کرد؛ بنابراین از طرفی تولیدکنندگان باید در تولید تخم مرغ توازن را رعایت کنند و از طرفی مصرف کنندگان داخلی نیز به اندازه ای که باید از این محصول مصرف کنند تا مشکل مازاد این محصول در بازار حل شود.

وی افزود: عده ای بحث صادرات این محصول به روسیه را عنوان می کنند که منطقی نیست؛ زیرا  تخم مرغ تولیدی مورد تایید اتحادیه اروپا نیست و از طرفی کشور روسیه تعرفه بالایی برای واردات این محصول دارد و البته باید به هزینه حمل و نقل نیز اشاره کرد که به ازای هر کیلو از این محصول یک هزار تومان است.

نبی پور با اشاره به کاهش میزان صادرات تخم مرغ به دلیل تنظیم بازار و مهار قیمت بیان داشت: صادرات این محصول طی 20 تا 25 روز از 800 تن در روز به 300 تن رسید که این کار به منظور کنترل بازار داخلی انجام گرفته است؛ از دیگر دلایل کاهش صادرات هم می توان به کاهش تولید تخم مرغ به دلیل فصل سرما و بروز برخی بیماری ها که مختص این فصل است اشاه کرد که همه این مسائل صادرات را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران قیمت هر شانه تخم‌مرغ در میادین را ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری بین ۴۲۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است که با توجه به اینکه این عدد در هفته گذشته بین ۴۵۵۰ تا حدود ۵۵۵۰ تومان بوده است؛ بنابراین کاهش قیمت این محصول در بازار را شاهد هستیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم مرغ , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: