مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1572     
حاشیه‌نگاری چهارمین کنگره خانه کشاورز

رییس‌جمهوری که افتخارش کشاورزی است و ساختمانی که حق مسلم کشاورزان است

ایسنا
چهارمین کنگره سراسری خانه کشاورز هم برگزار شد اما این‌بار با حضور رییس‌جمهوری که افتخارش این بود ˝زمانی کشاورزی می‌کرده و دستانش پینه بسته بوده است˝.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۶ آبان ساعت 14:53

 سالن اجلاس اردوگاه شهید باهنر نیاوران و چهارمین کنگره سراسری خانه کشاورز در حالی میزبان حجت الاسلام روحانی و وزیر جهاد کشاورزی بود که پیش از این و در دولت گذشته، احمدی‌نژاد به این کنگره نیامد، شاید به گفته عیسی کلانتری آنها تشکل‌های غیردولتی را جاسوسان و نمایندگان غرب می‌دانستند!

 

این گردهمایی کشاورزان با دیگر مراسم‌ آنها تفاوت داشت چراکه حضور رییس‌جمهور و البته سخنرانی‌اش در جمع کشاورزان شور و حال دیگری به آنها داده بود و حاضران که همگی از نمایندگان کشاورزان سراسر کشور بودند گاهی حتی بی اختیار برای روحانی دست می‌زدند و با شعارهایی از فعالیت 75 روزه او و دولتش تقدیر می‌کردند.

 

شاید اولین اظهارات روحانی که موجب تشویق بیش از حد کشاورزان از او شد این بود که گفت: " اگر دست پینه بسته افتخار است که هست، من هم در سن 10 سالگی در فصل تابستان به خاطر کار کشاورزی دست‌هایم پینه بسته بود ".

 

سالن اجلاس به غیر از بنرهای خوش‌آمدگویی به رییس‌جمهور و وزیر، بنرهایی را با خود داشت تا شاید گویای درخواست کشاورزان از روحانی باشد که البته این مطالبات نه به شکل نامه‌های چند صد هزاری و بی‌فایده بلکه به ساده‌ترین شکل ممکن و در برابر چشمان هر سخنرانی نصب شده بود تا آن را ببیند.

 

در میان این مطالبات نصب شده روی دیوارهای سالن، آنچه از همه مهم‌تر به نظر می‌رسید و دقیقا روبروی جایگاه نصب شده بود، تابلویی بود که رویش نوشته شده بود: " از رییس‌جمهور محبوبمان می‌خواهیم برای جلوگیری از سرگردانی ما کشاورزان ساختمان ما را به ما بازگرداند؛ کشاورزان سراسر کشور"

 

البته پس از پایان سخنرانی روحانی همه حضار به صورت خودجوش و هماهنگ این مطالبه را با سر دادن شعار "ساختمان شیشه‌ای حق مسلم ماست" از رییس‌جمهور و دولت تدبیر و امیدش خواستار شدند.

 

رییس‌جمهور سخنانی دیگری هم مطرح کرد که نشان از تسلط و آگاهی او از مسائل و مشکلات کشاورزان داشت و البته اقدامات 75 روزه دولت تدبیر و امیدی را اعلام کرد که کشاورزان را به تشویق بیشتر واداشت.

 

یکی دیگر از بخش‌های سخنرانی روحانی این بود که گفت: " ستیز با طبیعت، ستیز با خودمان است؛ یعنی نابودی خاک و کمبود آب این می‌شود و آب‌های زیرزمینی افت می‌کند، زمین شور و شورتر می‌شود، دریاچه ارومیه‌ زیبا خشک می‌شود و زاینده‌رود زیبا به خشک ‌رودی تبدیل می‌شود و دیگر نگویم از هامون و کارونش".

 

شاید یکی ازدلایلی که حاضران همواره رییس‌جمهور را تشویق می‌کردند این بود که سخنانش درد دلی بود که علاوه بر تشویق، اشک برخی از کشاورزان را هم درمی‌آورد شاید اشک آه و حسرت گذشته و شاید هم اشک شوق.

 

کشاورزان آنقدر خوشحال بودند که در میان سخنرانی رییس جمهور با شعارهایی مانند "روحانی تشکر تشکر"، "روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم" و ... از او تشکر می‌کردند البته رییس‌جمهور هم این اظهار لطف‌ها را بی‌پاسخ نمی‌گذاشت و همواره از آنان تقدیر می‌کرد.

 

سخنرانی روحانی با اظهارامیدواری‌اش نسبت به حل قدم به قدم مشکلات کشاورزان به پایان رسید اما انگار مراسم با رفتن او از سالن هنوز شور و حالش را حفظ کرده بود چرا که وزیر جهاد کشاورزی علیرغم اینکه برای جلسه‌ای باید به دولت می‌رفت حدود 40 دقیقه میان خبرنگاران و البته کشاورزانی که این بار می‌خواستند خود با حجتی صحبت کنند گیر افتاده بود؛ گرچه وزیر جهاد کشاورزی از خیل بسیار جمعیت و درخواست‌های کشاورزان استقبال می‌ کرد اما اینکه آن‌ها به خبرنگاران هم اجازه پرسیدن سوال نمی‌ دادند از نکات جالب این مراسم بود.

 

وزیر جهاد کشاورزی ساعت 14 امروز در سالن اجلاس اردوگاه شهید باهنر نیاوران در چهارمین کنگره سراسری خانه کشاورز سخنرانی خواهد کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هارییس‌جمهوری , خانه کشاورز , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: