6:51 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1404     

ساخت دستگاه کود خشک کن دامی در خراسان جنوبی

مبتکر بیرجندی، دستگاه کودخشک کن دامی ساخت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر ساعت 14:35

به گزارش دامنا , معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی و مبتکر این دستگاه با بیان اینکه دستگاه کود خشک کن دامی قابلیت حمل یک تن کود داخل محفظه را دارد افزود: این محفظه ،عقب تراکتور نصب می شود تا حین شخم زدن، کود را خشک و عملیات کودپاشی را روی زمین انجام دهد.


آقای فرسادی با بیان اینکه پیش از این کود دامی درکارخانه، خشک و بارگیری می شد افزود : درجه حرارت دستگاه کود خشک کن دامی طوری تنظیم شده که مواد معدنی و آلی که برای زمین مفید است در حین خشک شدن از بین نمی رود، در حالیکه دستگاههای ساخت استرالیا و فرانسه که در کارخانه های کشورمان به صورت ثابت استفاده می شود این قابلیتها را ندارند.


مبتکر دستگاه کود خشک کن دامی،جلوگیری از خروج ارز از کشور ، رساندن بهترین مواد مغذی به زمین و صرفه جویی در انرژی و وقت را از مزایای این دستگاه عنوان کرد و افزود : هزینه ساخت هر دستگاه 50 میلیون تومان است در حالی که مشابه خارجی آن 800 میلیون تومان هزینه در بر دارد.


این دستگاه به شماره 79578 در اداره ثبت اختراعات کشور به ثبت رسیده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادستگاه , کود , خشک کن , دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ساخت دستگاه کود خشک کن دامی در خراسان جنوبی ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۴ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: