مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1803     
در چهارمحال و بختیاری

سازمان نظام دامپزشکی مسئول صدور مجوزهای بهداشتی بخش دامپروری شد

فارس
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از واگذاری صدور مجوزهای بهداشتی بخش دامپروری از اداره کل دامپزشکی به سازمان نظام دامپزشکی استان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۰ آذر ساعت 11:52

 برزو هیبتیان صبح امروز در نشست شورای اداری این سازمان، اظهار کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی تصدی‌گری دستگاه‎های دولتی به NGOها و تشکل‌های تخصصی باید واگذار شود.


وی از واگذاری صدور مجوزهای بهداشتی بخش دامپروری از اداره‌کل دامپزشکی به سازمان نظام دامپزشکی استان خبر داد و گفت: سازمان نظام دامپزشکی آمادگی خود را مبنی بر تحویل پرونده‌ها، مدارک و اسناد، دستورالعمل‎ها و آیین‌نامه‌های موجود در این زمینه اعلام کرد.

هیبتیان افزود: بر همین اساس مقرر شد تمامی امور مربوط به صدور مجوزهای بهداشتی در بخش دامپروری و سایر بخش‌ها به سازمان نظام دامپزشکی محول شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بر این اساس نظام مهندسی کشاورزی استعلام‌ها را از سازمان نظام دامپزشکی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دامپزشکی را فراهم می‌کند، گفت: سازمان دامپزشکی با پذیرش این مسئولیت می‎تواند به وظیفه اصلی خود که نظارت و سیاست است، پرداخته و از تصدی‌گری جدا شود.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: