8:31 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4800     

سالانه 40 تا50 هزارنفر به دانش آموختگان بخش کشاورزی افزوده می شود

ایرنا
معاون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از افزوده شدن سالانه 40 تا 50 هزار نفر به جمع دانش آموختگان بخش کشاورزی و حوزه های مرتبط با آن خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور ساعت 15:57

 سیدجواد قریشی اظهار داشت: بخشی از این دانش آموختگان ادامه تحصیل داده، تعدادی وارد بازار کار شده و بخش قابل توجهی از آنان به صف بیکاران می پیوندند.

وی با بیان اینکه درسال گذشته 17هزار نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و زیر مجموعه آن وارد بازار کار شدند، افزود: برای افزایش آمار اشتغال دانش آموختگان، باید آموزش ها همراه با حرفه آموزی باشد ،ضمن اینکه فرهنگ استفاده از کارشناسان کشاورزی در بین تمامی بهره برداران این بخش نهادینه شود. 
قریشی همچنین از فعالیت سه هزار شرکت خدمات فنی مهندسی کشاورزی و مشاوره ای در سطح کشور خبر داد و اضافه کرد: در قالب این شرکت ها 25 هزار دانش آموخته ساماندهی شدند.
وی تصریح کرد: امروز بخش کشاورزی ما نیاز به سازه اجتماعی دارد که بتواند به کشاورزی هویت مجدد داده و آن را براساس اصول علمی باز تعریف نماید و دراین خصوص، نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نیز دانشگاه ها مهم است.
به گفته وی هم اکنون حدود 200 هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور هستند.
وی بمنظور شرکت در نخستین گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به گلستان سفر کرده است.
این گردهمایی امروز باحضور 500 نفر از دانش آموختگان ادوار مختلف این دانشگاه بویژه ورودی های سال 1344 به بعد و نیز روسای پنج دوره قبلی برگزار شد. 
استان گلستان افزون بر یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی آن که ازسال 1336 فعالیت خود را بعنوان نخستین دانشگاه تخصصی دراین حوزه آغاز کرد، هم اینک در 132 رشته در مقاطع کارشناسی تا دکتری و افزون بر چهار هزار دانشجو دارد که 35 درصد آنان در تحصیلات تکمیلی مشغول فراگیری دانش هستند. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادانش آموختگان , کشاورزی , نظام مهندسی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: