مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2107     

شهرك پرورش اسب میبد راه‌اندازی شد

باشگاه خبرنگاران
معاون فرماندار میبد اظهار كرد: به دنبال برنامه‌ریزی‌های چند سال گذشته و پیگیری‌های مستمر جهادكشاورزی، 45 هكتار زمین برای ایجاد 60 واحد پرورش اسب در جاده راه‌آهن واگذار و زیرساختهای آن از قبیل تأمین آب و مسائل زیست محیطی بررسی و محیا شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 13:39

 معاون فرماندار میبد اظهار كرد: به دنبال برنامه‌ریزی‌های چند سال گذشته و پیگیری‌های مستمر جهادكشاورزی، 45 هكتار زمین برای ایجاد 60 واحد پرورش اسب در جاده راه‌آهن واگذار و زیرساختهای آن از قبیل تأمین آب و مسائل زیست محیطی بررسی و محیا شد.

 
علیرضا فلاح" هدف از ایجاد این مجتمع را جمع‌آوری اصطبل‌های سطح شهر بیان كرد و افزود: مجموعه اصطبل‌هایی كه در شهر وجود دارد به این مجتمع انتقال داده خواهد شد.
 
وی خاطرنشان كرد: در این مجموعه تعداد 60 واحد پرورش اسب و فضای نمایش و مسابقات، كلینیك و محل فروش به صورت مجتمع دیده شده است./ش
 
فلاح در ادامه توسعه پرورش اسب با عنوان یك صنعت پاك و درآمد‌زا برای شهرستان، ایجاد نقاط جاذب و دارای رفاهیات سالم برای شهروندان و همچنین گردشگران و علاقه‌مندان از سراسر كشور و در نهایت نگاه زیست‌محیطی نگهداری این حیوان در شهر كه مشكلاتی را برای زندگی انسان بوجود می‌آورد، را از مزایای ایجاد این شهرك خواند.
 
معاون فرماندار با بیان این كه این مجتمع تحت نظارت دامپزشكی و بهداشت فعالیت می‌كند، در پایان گفت: فرمانداری از بخش خصوصی و كسانی كه در این عرصه فعالیت دارند، دعوت می‌كند تا هرچه سریع‌تر در این بخش ورود پیدا كنند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , پرورش اسب , ميبد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 شهرك پرورش اسب میبد راه‌اندازی شد ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: