مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6278     

صادرات خوراک دام به یک میلیون تن افزایش می یابد

رئیس اتحادیه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: بنا داریم در برنامه ششم توسعه صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان را به یک میلیون تن در سال افزایش دهیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ساعت 19:42

مجید موافق قدیری در حاشیه نشست هم اندیشی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایران، با بیان اینکه در سال گذشته حدود 230 هزار تن خوراک دام، طیور و آبزیان را به 11 کشور منطقه صادر کردیم حذف تعرفه صادرات خوراک دام، مشوق های صادراتی، صدور ضمانت نامه های بانکی برای فعالان صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان، فاینانس برای خریداران محصولات ایرانی و توجه به حمل و نقل را از مواردی برشمرد که می تواند در تحقق صادرات یک میلیون تنی خوراک دام، طیور و آبزیان موثر باشد.

وی گفت: تولید 60 درصد از خوراک در واحدهای پرورش مانند دامپروری و مرغداری و واحدهای غیرمجاز از چالش های اصلی این صنعت است.

قدیری افزود: تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در واحدهای پرورش بیش از 40 سال است که در دنیا منسوخ شده است تولید خوراک دام در کشور در واحدهای پرورش دامداری و مرغداری موجب کاهش بهره وری در صنعت دامپروری و افزایش قیمت تمام شده محصولات پروتئینی و در نتیجه کاهش قدرت رقابت در منطقه می شود.

وی اضافه کرد: بارها به دولت پیشنهاد کردیم که مقررات و آئین نامه های مربوط در این باره اجرایی شود تا از تولید خوراک در واحدهای پرورش جلوگیری شود.

قدیری گفت: اگر تولید خوراک دام صنعتی در کارخانجات صنعتی رشد کند ضمن خروج صنعت خوراک دام از رکود، رونق به صنعت دامپروری باز خواهد گشت که گامی مهم در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , خوراک دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: