مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4913     

صادرات 90 درصد کرک تولیدی کرمان به چین، مغولستان و کشمیر

معاون بهبود تولیدات دامی استان کرمان گفت: استان کرمان در تولید کرک مقام نخست کشور را داراست به طوری که 90 درصد کرک تولیدی این استان به چین، مغولستان و کشمیر صادر می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۱۸ آبان ساعت 12:30

به گزارش خبرگزاری موج، علی باقری با اشاره به این که امسال بیش از یک هزار تن کرک در کرمان تولید شده است، افزود: این کرک یکی از فرآورده‌های دامی ارزآور برای کشور است که به طور کامل به خارج از کشور صادر می‌شود.
وی با اشاره به این که کرمان به پرورش بز کرکی راینی مشهور است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون رأس بز کرکی در شهرستان‌های بافت، بردسیر، سیرجان و بخش‌هایی از شمال شهرستان کرمان پرورش می‌یابد.
باقری به کیفیت مناسب کرک تولیدی توسط دامداران اشاره و تصریح کرد: قطر کرک این بزها 14 تا 17 میکرون است که تلاش می‌شود این بزها تکثیر و در بین گله‌های مردمی توزیع شود تا ارزش اقتصادی این محصول بالا رود.
وی با اشاره به این که با وجود توجه به کمیت و کیفیت تولید کرک متأسفانه در بحث بازاریابی این محصول کاری انجام نشده است، یادآور شد: در حال حاضر کرک تولیدی استان بدون فرآوری و موکشی فروخته می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی استان کرمان با اعلام این که هم اکنون سه کارخانه مربوط به کرک در کشور وجود دارد، گفت: این کارخانه‌ها در استان‌های خراسان رضوی، سمنان و شهرستان بافت وجود دارد که متأسفانه کارخانه شهرستان بافت تعطیل است.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکرک , کرمان , بز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات 90 درصد کرک تولیدی کرمان به چین، مغولستان و کشمیر ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۸ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: