6:44 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4021     

طرح سرباز سازندگی برای فارغ التحصیلان کشاورزی

ایرنا
رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی کشور گفت: طرح سرباز سازندگی برای فارغ التحصیلان 55 پردیس این موسسه در سراسر کشور برای گذران دوران نظام وظیفه آنها بمنظور ارتقای تولیدات کشاورزی در دست پیگیری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي ساعت 16:21

 سیدجلال الدین بصام چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در قالب این طرح، فارغ التحصیلان این موسسه آموزش عالی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی به جای این که در پادگان ها حضور یابند، به عنوان سرباز در عرصه مزرعه و صحنه تولید بخش کشاورزی خدمت خواهند کرد. 

 
وی اظهار کرد: هماهنگی های لازم به منظور اجرای این طرح در حال انجام است. 
 
رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی کشور با اشاره به برنامه این مرکز برای اختصاص تسهیلات به فارغ التحصیلان برای ایجاد اشتغال گفت: ایجاد مراکز کارآفرینی برای اشتغال حین آموزش دانشجویان در دستور کار این مرکز آموزش عالی است که دانشجویان هم از این راه شهریه خود را می پردازند و هم کمک هزینه ای برای تحصیل و زندگی دریافت خواهند کرد. 
 
بصام در بخش دیگری از سخنان خود مفهوم کارآفرینی را فراتر از ایجاد شغل عنوان کرد و افزود: افراد کارآفرین از ویژگی های دیگر چون سطح بالای توانایی حل مساله برخوردار هستند.
 
وی اظهار کرد: 15 درصد دانش آموختگان مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی کشور، کارآفرین بوده اند و از این رو، می توان گفت که این مرکز به اندازه میانگین جهانی شاخص کارآفرینی در این عرصه نقش آفرینی کرده است. 
 
رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی کشور با اشاره به تحصیل 17 هزار دانشجو در 55 پردیس این مرکز در سراسر کشور گفت: این مرکز با برخورداری از پنج هزار و 630 هکتار مزرعه و عرصه آموزشی، بزرگترین مرکز آموزش عالی کشاورزی در غرب آسیا محسوب می شود. 
 
وی ادامه داد: مرکز علی آباد کمین در استان فارس با وسعت یکهزار و 40 هکتار که در سال 1345 ساخته شد و امروز بزرگترین مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد کشاورزی در سطح کشور است. 
 
حمیدرضا محمودیان فرد رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی فارس نیز در این نشست خبری گفت: در چهار پردیس این مرکز در شهرهای شیراز، سعادتشهر، رامجرد و جهرم واقع در این استان، یک هزار و 300 دانشجو مشغول تحصیل هستند که به لحاظ شمار دانشجو، فارس را در جایگاه سوم کشور در این مرکز آموزش عالی علمی کاربردی قرار می دهد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسرباز سازندگی , فارغ التحصیلان , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح سرباز سازندگی برای فارغ التحصیلان کشاورزی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: