8:32 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4137     

فراخوان همایش ملی بهداشت و بیماریهای اسب در شیراز

مهلت ارسال مقاله به همایش سراسری بهداشت و بیماریهای اسب در شیراز تا 20بهمن اعلام شد .
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۱۶ دي ساعت 19:34

به گزارش دامنا, دبیر اجرایی همایش گفت : بیماریهای داخلی ، عفونی ، لنگش، جراحی ، هوشبری ، تصویربرداری تشخیصی ، مامایی، بیماریها و تکنولوژی تولید مثل ، پرورش ، بهداشت، تغذیه ، رفاه و آسایش از جمله محورهای این همایش است.
علیرضا رعایت جهرمی افزود: این همایش با حضور پروفسورکریستوف لیشر استادیار دانشکده دامپزشکی زوریخ و استاد تمام جراحی اسب دانشکده دامپزشکی دانشگاه گلاسکو و رئیس کلینیک اسب دانشکده دامپزشکی دانشگاه برلین برگزار می شود .
اساتید ، دانشجویان ،محققان و پژوهشگران سراسر کشور تا 20 بهمن فرصت دارند برای ارسال مقالات خود به نشانی www.equinecongress.ir مراجعه کنند.
سومین همایش ملی بهداشت و بیماریهای اسب اردیبهشت آینده به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمايش ملي , بهداشت , بيماريهاي اسب , شيراز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 فراخوان همایش ملی بهداشت و بیماریهای اسب در شیراز ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۶ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: