مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1576     
همزمان با هفته پدافند غیر عامل برگزار شد

مانور مقابله با تهدیدات امراض دام وارداتی

فارس
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل مانور مقابله با تهدیدات احتمالی در حوزه بیماری‌های دام وارداتی در استان اردبیل برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان ساعت 18:58

 در این مانور که عصر امروز و در گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در اردبیل برگزار شد، اکیپ‌های دامپزشکی به سرعت در محل فرضی تعیین شده برای مقابله با بیماری دام‌های وارداتی و خطرات ناشی از آن حاضر شده و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را به سرعت انجام دادند.

 
در این مانور مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و در ارزیابی توان و آمادگی نیروهای دامپزشکی به صورت فرضی دام‌های آلوده و غیر مجاز در مناطق مرزی شناسایی شده و اقدامات مراقبتی و بهداشتی، درمانی در راستای پیشگیری از خطرات و آسیب‌های احتمالی مورد بررسی و رصد قرار گرفت.
 
صادق صالحی افزود: ما در این مانور در کنار تعیین محوطه مشخص برای دام‌های آلوده سعی کردیم جایگاه موقتی را برای آنها در نظر بگیریم تا با شماره‌کوبی و شناسنامه‌دار کردن آنها بتوانیم عمل واکسیناسیون را با مطلوبیت و سرعت مناسب انجام دهیم.
 
وی با بیان اینکه ما در این مانور به خوبی دریافتیم که نیروهای مراقبتی و دامپزشکی در آمادگی کامل به سر می برند تا با هرگونه بیماری و عوارض ناشی از آن مقابله کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد بیماری‌های مشترک انسان و دام زیاد است و گاه با پیچیدگی‌هایی روبه‌روست ما سعی کردیم در این مانور با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و نظارتی سلامت دام‌ها را به خوبی صیانت کنیم.
 
صالحی استان اردبیل را یکی از استان‌های مرزی و مرکز واردات دام‌های زنده از کشورهای همسایه توصیف کرد و ادامه داد: با تلاش‌های شبانه‌روزی و مراقبت‌های لازم هیچ بیماری خطرناک در این حوزه مشاهده نشده و سلامت دام‌های وارداتی مورد تأیید بوده تا در کشتارگاه ذبح شود.
 
مدیرکل دامپزشکی استان خاطر نشان کرد: با توجه به مرزی بودن استان اردبیل، ضرورت توجه به عوامل و عناصر پدافند غیر عامل و همچنین محل استقرار دامپروری‌های صنعتی در شرایط خاص سعی می‌‌شود با کمترین آسیب در این دامداری‌ها اعمال پیشگیرانه، اقدامات قرنطینه‌ای و واکسیناسیون صورت بگیرد.
 
وی با بیان اینکه کلیه دام‌های وارداتی براساس معاینات پزشکی سالم هستند، اضافه کرد: دامپزشکی در مواقع بحرانی با آمادگی کامل تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی متخصص سعی می‌کند با راهکار منطقی با عوامل بحرانی مقابله کند که خوشبختانه در استان اردبیل چنین موردی مشاهده نشده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل پدافند غیر عامل استان اردبیل نیز در این رزمایش بیان کرد: آنچه که امروز به عنوان یک اصل در حوزه مقابله با حوادث مد نظر است توجه به شیوه‌ها و عناصر پیشگیرانه است که به خوبی در سطح ملی و استانی انجام می‌شود.
 
سعدالله رئیس‌ساداتی همکاری و مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی را یادآور شد و ادامه داد: نباید اختلاطی در پدافند غیر عامل و مدیریت بحران به وجود آید چرا که این دو مقوله مبانی جدا از هم هستند و در حوزه متفاوت رویکرد گوناگونی را نسبت به آنها شاهد هستیم.
 
وی گفت: در هفته پدافند غیر عامل رزمایش‌های مختلفی با هدف حفظ آمادگی نیروها انجام می‌شود تا با یک حرکت منسجم بتوانیم کارها را به سمت مراقبت‌های لازم سوق دهیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامانور , پدافند غیر عامل , دام وارداتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مانور مقابله با تهدیدات امراض دام وارداتی ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: