مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6270     

مدیریت چرا و کنترل دام در مراتع حوزه لار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: به منظور حفظ مراتع لار و بهبود وضع آن و افزایش ظرفیت تولید علوفه امسال و همزمان با آغاز فصل چرای دام تمهیدات لازم در نظر گرفته شد و اقدامات حفاظتی برای ایجاد تعادل دام و مرتع صورت پذیرفت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت 15:07

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) ، عادل محبوبیان ضمن بیان این مطلب و در همین ارتباط افزود: مراتع حوزه لار دارای ظرفیت چرای معادل 85هزار واحد دامی را دارد که با توجه به شرائط اقلیمی که امسال بر این مراتع حاکم بود و به جهت آمادگی هرچه بیشتر این مراتع برای بهره‌برداری، ورود دام به این مراتع با تأخیر 5 روزه و از 20خرداد آغاز شد و پروژه مدیریت چرا و کنترل دام به عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در عرصه های مرتعی لار به مرحله اجرا درآمد.

وی اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: نظر به اهمیت حفظ پوشش گیاهی و نقش ارزنده آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنین ضرورت حفظ منابع پایه آب و خاک و در جهت فراهم کردن بستر مناسب جهت تجدید حیات گیاهان مرتعی و به منظور جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه های طبیعی، این طرح در این مراتع به مرحله اجرا درآمده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه منابع طبیعی جلوگیری از ورود دام غیر مجاز به این مراتع است تصریح کرد: علاوه بر کارکردهایی که در ارتباط با اجرای این طرح مترتب است و بیان شد، بخاطر وجود سد لار به عنوان یکی از منابع تأمین کننده آب شرب تهران اجرای مدیریت چرا و کنترل دام در این مراتع از اهمیت زیادی برخوردار بوده که بر همین اساس اکیپ‌های کنترل دام متشکل از کارشناسان منابع‌طبیعی، مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی و عوامل نیروی انتظامی فعالیتهای کنترل و نظارتی را در این مراتع آغاز کردند و ضمن جلوگیری از ورود دام غیر مجاز تاکنون حدود 4 هزار رأس دام غیر مجاز از مراتع حوزه لار خارج گردیده و افراد متخلف جهت پیگرد قانونی به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: امسال تعداد 106 مجوز برای استقرار 23هزار و سیصد و بیست کندوی عسل در مراتع حوزه لار صادر گردیده است که نقش بسزائی در اقتصاد و معیشت بهره‌برداران ایفا می‌کند.

محبوبیان از اجرای طرح کاداستر در کل پلاکهای شهرستان شمیرانات خبرداد و گفت: اجرای طرح کاداستر با اهدافی همچون تثبیت مالکیت و تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی ملی و دولتی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی و جلوگیری از زمین‌خواری، با اعتبار پیشنهادی3/5 میلیارد تومان در دستور کار این اداره قراردارد که امیدواریم با تأمین اعتبار بموقع این طرح به مرحله اجرا درآید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامدیریت چرا , کنترل دام , مراتع , لار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مدیریت چرا و کنترل دام در مراتع حوزه لار ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: