6:48 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1760     
مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند

مرغ مرندی از بهترین مرغ‌های تخمگذار بومی ایران

فارس
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند گفت: در میان مرغ‌سانان، نژادمرغ مرندی معروف و یکی از بهترین مرغ‌های تخمگذار بومی ایران محسوب می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۴ آذر ساعت 13:01

  جلال رحیم‌زاده در بازدید از این واحد تخمگذار بومی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه این نژاد در برابر سرما و بیماری‌های رایج مقاوم است، افزود: برای ایجاد زمینه اشتغال مولد و درآمدزایی، حمایت از تولید و پرورش انبوه آن در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

 
وی با بیان اینکه این نژاد از بهترین نژادهای بومی تخمگذار در ایران محسوب و اصل این نژاد از مرند بوده و از این رو به نظر می‌رسد که احتمالاً با نژاد سیاه روسیه که در قرون گذشته به ناحیه آذربایجان وارد شده است، از یک منشأ باشند، گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که مرغ مرندی در اکثر مناطق پراکنش با سایر مرغ‌های بومی تلاقی داده شده و نسل آن رو به انقراض است، شهرستان‌های تبریز و مرند مناطق پراکنش اصلی آن را تشکیل می‌دهد.
 
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند اضافه کرد: چون این نژاد مختص به مرند است، می‌تواند به صورت اصولی و صنعتی در این شهر با دارا بودن پیشینه و تجارب موجود، تولید و خالص‌سازی شده و با توجه به ارزش اقتصادی مطلوب زمینه مناسبی را برای تولید، اشتغال و افزایش بهره‌وری در بخش تولید محصولات بخش کشاورزی به صورت بالقوه‌ای ایجاد کند. 
 
وی گفت: در حال حاضر، علی فرجی از شهروندان مرندی، به عنوان نخستین احیا کننده مرغ مرندی در سطح شهرستان محسوب و این مدیریت در حد توان خود تلاش کرده از این فرد پرتلاش و علاقه‌مند حمایت و در کنار آن افزایش حمایت از علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران در زمینه تولید این نژاد مرغوب و ارزشمند را در دستور کار خود قرار داده است.
 
رحیم‌زاده به ایجاد مرکز تحقیقی‌نژاد مرغ مرندی با کمک و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: از این امر حمایت و اطلاعات لازم و تخصصی نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ مرندی , تخمگذار بومی , نژاد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مرغ مرندی از بهترین مرغ‌های تخمگذار بومی ایران ۱۳۹۲ دوشنبه ۴ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: